foto

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK, który rozpoczął się 3 lipca, już na trwałe wpisał w klimat muzycznych wydarzeń dla dzieci, bo to XV edycja.

Po raz trzeci koncert finałowy zagości na antenie TVP Kraków i TVP ABC.
Główną ideą festiwalu jest promocja dorobku artystycznego dzieci, a także popularyzacja ich twórczości wokalnej. W tym roku wśród wykonawców z Polski – dzieci w wieku od 5-15 lat – pojawią się także wykonawcy z Niemiec, Litwy, Ukrainy, a nawet z dalekich Chin – to goście z miast partnerskich Nowego Sącza.

Całe wydarzenie zostało podzielone na trzy części:
4 lipca odbyły się przesłuchania solistów, których oceniało jury złożone ze znakomitych fachowców m.in. prof. Lidii Matynian, Jacka Cygana, Jerzego Petersburskiego, a także jury dziecięcego;
5.07 są warsztaty muzyczne,
a 6 lipca o godz. 19.oo na sądeckim rynku odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i koncert finałowy rejestrowany przez TVP.

Przy okazji tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy wspominają liczne sukcesy laureatów skowroneczkowych na różnych ogólnopolskich i europejskich festiwalach. Niektórzy z nich rozpoczęli już poważną karierę artystyczną np. ubiegłoroczna laureatka festiwalu, Roksana Węgiel z Jasła zwyciężyła w Programie THE VOICE KIDS.
Laureatki poprzednich edycji Alicja Rega i Oliwia Wieczorek były finalistkami programu MALI GIGANCI.

Organizatorami Festiwalu są Pałac Młodzieży z Nowego Sącza i Wydawnictwo Promyczek. Pomysłodawcą Festiwalu jest ks. Andrzej Mulka – dyrektor Wydawnictwa Promyczek, a Dyrektorem Artystycznym jest Milenia Małecka Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...