foto

Jaką pamiątkę przywieźć z wakacji nad polskim morzem? Piękne wspomnienia! A takich na pewno nie zabraknie po Festiwalu Baltic Souvenir w Trójmieście, organizowanego przez Stowarzyszenie AMBERTON w Gdańsku.

Amberton zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami na II. edycję Festiwalu Baltic Souvenir! To trzy dni wspaniałej zabawy: widowiska muzyczno-teatralne, warsztaty, gry, konkursy … W tym roku zaplanowano trzy spotkania:
30 czerwca w Sopocie,
1 lipca w Gdańsku i
4 sierpnia w Gdyni.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Festiwal rozpoczął się w sobotę, 30 czerwca, na sopockim molo. W muzyczną podróż po polskich krainach dzieci zabrał „Roztańczony Smok Wawelski”. Podczas tego multimedialnego widowiska poznaliśmy tradycje, zwyczaje, barwne ludowe stroje i legendarne opowieści z różnych zakątków naszego kraju. Wystąpili aktorzy, muzycy i instruktorzy tańca Slavica Dance.

W drugi dzień Festiwalu – 1 lipca – przenieśliśmy się na gdańską wyspę Ołowianka.
O godz. 12.oo rozpoczął się uwielbiany przez dzieci i rodziców spektakl muzyczny pt. „Śpiewająca Lokomotywa”, czyli najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej. Na scenie pojawią się nie tylko aktorzy, ale także Bajkowa Orkiestra Symfoniczna pod batutą śpiewającego dyrygenta!

Festiwal zakończy się w Gdyni, w Parku Rady Europy – naprzeciwko głównego wejścia do Teatru Muzycznego,
w sobotę, 4 sierpnia. O godz. 12.oo ponownie zobaczymy w akcji „Roztańczonego Smoka Wawelskiego” wraz z aktorami, muzykami i tancerzami.

Każdego dnia tuż po koncertach, w pobliżu festiwalowej sceny, na najmłodszych będzie czekać wiele innych atrakcji: warsztaty, zabawy, konkursy. O najwyższy poziom artystyczny i merytoryczny zadbali organizatorzy – Stowarzyszenie Amberton, znane również z innych cenionych projektów edukacyjnych, takich jak „Antonio Vivaldi: Cztery Pory Roku dla dzieci” i „Kosmiczna Filharmonia”.
Festiwal wyróżniono patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Wojewody Pomorskiego.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...