foto

Sympatyczne samoloty Super Wings zapraszają dzieci w fascynującą podróż przez kraje Afryki, Australii i Oceanii, na pełną emocji wyprawę do Ameryki Północnej i Południowej, egzotyczną wycieczkę do państw Azji i na odkrywcze zwiedzanie krajów Europy.
Wydawnictwo AMEET oddało do rąk małych czytelników cztery nowe książki z serii Super Wings.

Te atlasy, zawierające mapy, quizy naklejki, będą dla małych fanów sympatycznych samolotów okazją, żeby poznać inne kraje, ich kulturę i zwyczaje, a także występującą w różnych częściach świata florę i faunę.

„Afryka, Australia i Oceania” to fascynująca wyprawa przez gorące kontynenty. Podczas lektury dzieci poznają niezwykłe miejsca, budowle i egzotyczne zwierzęta. Co to jest pustynia, gdzie znajdują się piramidy, w jakich częściach świata żyją kangury i emu? Dzięki tej lekturze młodzi czytelnicy przekonają się, jak wiele fascynujących budowli i stworzeń można spotkać w Afryce, w Australii i Oceanii.

Wyprawa do krajów Ameryki Północnej i Południowej wzbogaci wiedzę maluchów o informacje, gdzie leżą Nowy Jork i Vancouver. Atlas „Ameryka Północna i Południowa” przybliży dzieciom słynne budowle, m.in. Statuę Wolności i lokalne tradycje i zwyczaje, jak np. karnawał w Rio i wyścigi psich zaprzęgów.

Lektura książki „Azja” również zachwyca niezwykłymi faktami. Mali odkrywcy przekonają się, jakie ogromne rzeczy można podziwiać na tym niezwykłym kontynencie – Wielki Mur Chiński, Kolej Transsyberyjską, niesamowite miasto Tokio i wiele innych. Jak ubierają się Hindusi i jaki pojazd jest najpopularniejszy w Tajlandii? Tego mali czytelnicy dowiedzą się z książki „Azja”.

Z kolei atlas „Europa” to zbiór ciekawostek na temat zabytków i kultury wielkich miast – takich jak Paryż czy Londyn. Z czego powstaje marcepan, co to jest kilt? Po zapoznaniu się z atlasem Europy mali wielbiciele samolotów Super Wings bez trudu odpowiedzą na te pytania.

Książki są pełne pięknych ilustracji, a wiedza jest podana w atrakcyjnej formie ciekawostek.
Zabawę urozmaicają kolorowe mapy i fantastyczne naklejki.
Każdy tytuł to sposób na wzbogacenie wiedzy, rozbudzenie podróżniczej żyłki i zainteresowań dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...