foto

Czy Państwa pociechy już znają ciekawską Kropeczkę, przyjaciółkę małej Asi, z którą wspólnie poznają świat, zadając mnóstwo niełatwych pytań? Jeśli nie, warto sięgnąć po najnowszą książkę z serii „Poznaję świat i kropka”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa SKRZAT.

„Różne kropki bywają na świecie. Duże i małe, mniej lub bardziej okrągłe, czarne, białe albo kolorowe. Jednak, jakiej byście dotąd nie spotkali, żadna nie była podobna do tej. Jedynej, niepowtarzalnej Kropeczki z książeczki”.

Skąd bierze się mleko, wie każdy, ale czy któreś z dzieci pomyślało, że można doić mszyce? Brzmi niewiarygodnie i... śmiesznie, ale to najprawdziwsza prawda! Nie zrobi tego ani dziadziuś, ani babcia, ale... sprytna mrówka, która uzyska w ten sposób słodką spadź.
Czy potraficie sobie wyobrazić, że da się suszyć grzyby na lodówce, nie topiąc przy tym lodów? Albo przetworzyć masło na mydło i podczas mycia wcale nie być tłustym?
Takie cuda i dziwy, że w najnowszej, już siódmej, części serii „Poznaję świat i kropka!” pt. „ Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka” na pytania ciekawskiej Kropeczki, oprócz sowy Klary, odpowiedzi udzielą ciocia Marysia, wujek Sławek i ich córki.

Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, po raz kolejny w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.
Ta lektura to idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...