foto

Nieczęsto rekomendujemy Państwu książki zagranicznych autorów, ale teraz chcemy wszystkim rodzicom polecić hiszpańską publikację. Już sam tytuł – „Wielka księga wartości” zwiastuje, że to ważna, cenna książka.„Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym dzieci nauczą się stawiać czoło trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiedzą, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość i empatia oraz jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryją też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy n zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć.

Przepięknie zilustrowana „Wielka księga wartości” pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się w życiu.


Autorkami tej publikacją są Teresa Blanch i Anna Gasol.
TERESA BLANCH studiowała dziennikarstwo i edytorstwo. Uzyskała stypendium niemieckiego rządu, które umożliwiło jej pracę w Międzynarodowej Bibliotece Młodzieżowej w Monachium. Obecnie współpracuje z hiszpańskimi wydawnictwami i pisuje do europejskich magazynów specjalizujących się w dziecięcej literaturze.
ANNA GASOL jako dziewczynka uwielbiała słuchać historii opowiadanych przez babkę i czytać przygodowe książki. Studiowała angielski, filologię niemiecką, bibliotekoznawstwo. Pracowała jako nauczycielka i w bibliotece. Współpracuje z wieloma hiszpańskimi wydawcami, jest autorką licznych publikacji książkowych i prasowych dla dzieci i tłumaczką.
VALENTÍ GUBIANAS, autor ilustracji, zajął się ilustrowaniem jeszcze podczas studiów na uczelni artystycznej. Jego pierwsza książka ukazała się w 1995 roku i od tego czasu pracował dla licznych hiszpańskich wydawców. Ilustracje Valentíego Gubianasa zostały zaprezentowane na wystawie Archiginnasio podczas Targow Książki Dziecięcej w Bolonii, w 2017 roku.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...