foto

Wydawnictwo DWIE SIOSTRY przygotowało nową książkę Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego – twórców bestsellerowych „Pszczół” – bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach.

Zachęcamy, by sięgnęli Państwo po album „Drzewa” i wspólnie z dziećmi odwiedzili niezwykły świat drzew. Zobaczyli, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Rodzinnie obejrzeli te najwyższe, najstarsze i najgrubsze.
Spotkali enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę.
Przyjrzeli się pracy drwala i zobaczyli, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna.
Poznali drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzeli do lasu. Zapuścili się w puszczę.

Na książkę „Drzewa” składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza.
Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Autorem tekstów jest Wojciech Grajkowski – doktor biologii. Kiedyś naukowiec w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN, dziś zajmuje się głównie edukacyjnymi badaniami, a do laboratorium wchodzi tylko po to, żeby poprowadzić warsztaty dla dzieci. Jest współautorem serii podręczników do przyrody. Opracował teksty do wydanej przez Dwie Siostry ilustrowanej przez Piotra Sochę książki „Pszczoły”.

Piotr Socha to grafik, projektant, ilustrator. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jednym z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znanym z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma ważnymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...