foto

W tym roku Dzień Dziecka przypada na długi weekend. Zachęcaliśmy już do wycieczki w te wolne dni Pacanowa, ale warte odwiedzenia jest więcej miejsc w Polsce. Rodzinom z północnej i środkowej Polski, którzy mają ochotę na dalszą wyprawę i tym z południowych rejonów kraju rekomendujemy wizytę w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, w Jaworzynie Śląskiej.

Tam już w czwartek, 31 maja rozpoczął się, trwający cztery dni, aż do niedzieli – 3 czerwca Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać – m.in. w TVP ABC – serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Celem wydarzenia, organizowanego przez Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku we współpracy z firmą Mattel, jest promocja idei ochrony zabytków kolejnictwa, edukacja dzieci poprzez zabawę z ich ulubionymi bajkowymi postaciami.
Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi ma umożliwić odwiedzającym nas gościom bezpośredni kontakt z żywymi pomnikami dawnej techniki, parowozami. Maszynami, które w fundamentalny sposób odmieniły oblicze świata. Podczas tych 4 dni zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Śląskiej (50 km od Wrocławia) przemieni się bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowano gry, zabawy i konkursy w formie 10 stacji stacji kolejowych do zaliczenia.

Zapraszamy do 3 czerwca w godzinach 10.oo – 18.oo. By znakomicie się bawić, wystarczy kupić bilet wstępu do Muzeum.

Stacji, które czekają na dzieci na terenie Muzeum podczas Dnia Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi
Stacja 1. Bezpieczeństwo na torach.
Stacja 2. Strefa Mattel.
Stacja 3. Sala Telewizyjna z bajkami Tomek i Przyjaciele – poznanie bohaterów bajki.
Stacja 4. Fotobudka.
Stacja 5. Warsztaty plastyczne (ozdabianie kartonowych lokomotyw i wagonów).
Stacja 6. Modelarstwo.
Stacja 7. Warsztaty malarskie - malowanie, rysowanie na kartkach papieru.
Stacja 8. Taniec.
Stacja 9. Malowanie buzi.
Stacja 10. Budowa parowozu.

Każde dziecko, które odwiedzi Muzeum w terminie od 31 maja do 3 czerwca 2018 r. otrzyma na wstępie „Paszport”.
W paszporcie jest 10 wolnych rubryk na pieczątki, które będzie się zbierać, przechodząc poszczególne stacje.
Dzieci, które uzbierają co najmniej 6 pieczątek wezmą udział w losowaniu upominków ufundowanych przez firmę Mattel.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...