foto

Od 25 maja w księgarniach jest nowość wydawnictwa RM „Bogowie i herosi. Ilustrowana mitologia grecka dla dzieci”. Polecamy tę fascynującą lekturę.

Jeśli chcą Państwo, by Wasze dzieci dowiedziały się, czym zajmują się bogowie kiedy nikt na nich nie patrzy, czy w zaświatach jest Internet, ile zębów ma piekielny pies i ile lat może trwać powrót do domu, warto sięgnąć po tę książkę. Czyta się ją jak najlepszą sensacyjną powieść.
Co starożytni mieli do powiedzenia na temat pór roku? Na jakie potwory trzeba uważać na wakacjach w Grecji? Nie wiecie? W takim razie ta książka jest nie tylko dla młodych czytelników, ale też dla ich rodziców!

,,Bogowie i herosi” to zestaw najpopularniejszych mitów starożytnej Grecji. Te historie nigdy nie wyszły z mody. Czytając je, dzieci dowiedzą się, jak antyczni Grecy widzieli świat, w czym przypominali nas, a co robili zupełnie inaczej; czego się bali i jak radzili sobie z kłopotami. Sięgając po tę lekturę pozna się dzielnych bohaterów duszących bestie gołymi rękoma i wyrocznie znające odpowiedzi na każde pytanie. Zwiedzi się tajemnicze otchłanie podziemnego świata i doświadczy przygód i niebezpieczeństw morskich podróży.

Jednym słowem – czytając książkę, można się dobrze bawić, jednocześnie poznając grecką mitologię!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...