foto

Uwaga! Pojawił się prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym! Kultowa opowieść Wandy Chotomskiej o Jacku i Agatce, dzięki wydawnictwu WILGA, po raz pierwszy jest dostępna w książkowym wydaniu.

Perypetie uroczej dwójki, która przed laty spotykała się z najmłodszymi w pierwszej polskiej telewizyjnej dobranocce, teraz jest w wydaniu książkowym!

Rozbrajające pacynki, stworzone przez niezapomnianą Wandę Chotomską, a zwizualizowane przez Adama Kiliana, mają szansę podbić serca kolejnych pokoleń.

Książka „Jacek i Agatka” to prawdziwa gratka dla dorosłych, którzy chcą przybliżyć dzieciom bohaterów bajek z ich dzieciństwa.

W czasach, kiedy w telewizji był tylko jeden kanał, codziennie o 19.2o rozpoczynał się program pt. Dobranocka. W latach 70. został przemianowany na Wieczorynkę i zmienił godzinę na 19.oo.
Wtedy właśnie fani uroczych pacynek zasiadali tłumnie przed odbiornikami i śledzili ich przygody. W rozmowach maluchów – przez buźkę rozsądnej, poukładanej Agatki i urwisa Jacka – Wanda Chotomska przemyciła wiedzę o tym, co jest ważne i czym warto się kierować w życiu.
Klub Piegowatych czy Order Uśmiechu – to pomysły właśnie z „Jacka i Agatki”.
Przed laty sława lalek dotarła do koncernów kosmetycznych, spożywczych, papierniczych i innych.
Dziś istnieje mnóstwo instytucji o nazwie „Jacek i Agatka”.
W Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest zorganizowany cały dział Jacka i Agatki, ale niejednemu z pewnością mogłaby sprawić trudność odpowiedź na pytanie, kim też oni byli?

Książka „Jacek i Agatka” przybliży dzieciom sylwetki tych uroczych bohaterów – na pewno się z nimi zaprzyjaźnią!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...