foto

Jest nowe, już drugie wydanie unikatowej, pięknie ilustrowanej publikacji „A każdy widział kota” w serii AMBEREK Wydawnictwa AMBER. Jest bestsellerem numer 1 „New York Timesa” przetłumaczonym na 26 języków. To książka inna niż wszystkie – wykraczająca poza kategorie, obsypana nagrodami i pochwałami.

Książka „A każdy widział kota” nagrodzona Caldecott Honor 2017, uznana przez „New York Timesa” i „Huffington Post” za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci 2017 roku zachwyca i zadziwia.
„Fascynująca, nowatorska, skłania do myślenia i pobudza wrażliwość” – pisał „Booklist”.
„Wizualna lekcja postrzegania i interpretacji rzeczywistości. Wielowarstwowa, zabawna, fascynująca. Dzięki niej z radością doświadczamy odmiennych perspektyw i różnych punktów widzenia” – wtórował mu „Washington Post”.

Minimum słów i maksimum treści ukazanej obrazem. Obrazem, bo to książka o postrzeganiu, o sposobie widzenia i odbierania innych.

Kot szedł sobie przez świat, a każdy widział go inaczej: dziecko, pies, lis, ryba, mysz, pszczoła, ptak, pchła czy wąż. Dzięki niezwykle sugestywnemu zastosowaniu różnych technik i kolorów, autor pokazuje jak różni się sposób postrzegania. A kot z miękkiego i przyjaznego zwierzaka domowego może przeistoczyć się w groźnego drapieżnika, polującego na mysz.
A ty, kiedy widzisz kota, to co widzisz? – Wenzel kończy lekcję wyobraźni i wrażliwości.

W swej prostocie i złożoności barw i technik malarskich nie tylko rozwija wyobraźnię, ale i pobudza do myślenia. Przemawia na różnych poziomach do najmłodszych i zmusza do zastanowienia dorosłych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...