foto

Teatr BAJ do współpracy przy najnowszej produkcji – spektaklu „Ja, Maluch i morze” – zaprosił Marka Zákostelecký – uznanego i cenionego reżysera oraz scenografa. Pracował dla teatrów lalkowych i dramatycznych w Czechach, Danii, Australii, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. Premiera przedstawienia już 20 maja 2018.

W tym roku właśnie spektakl „Ja, maluch i morze” będzie głównym punktem Dnia Dziecka z Bajem i zabierze dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126p, w głąb morza.
Teatr BAJ będzie świętować z dziećmi aż trzy dni – od 1 do 3 czerwca. Zgodnie z tradycją przygotowano spektakl, zabawy i animacje, które pozwolą młodym widzom w atrakcyjny sposób wejść w świat przedstawienia.
W trakcie zabaw i animacji dzieci będą mogły wspólnie tworzyć morskie głębiny, wziąć morze do rąk, spotkać się z ośmiornicą, tańczyć jak meduzy i z bliska zapoznać się z fiatem 126p, o którym opowiedzą członkowie klubu Fiat Varsavia.

Opis spektaklu:
Morza nie da się opowiedzieć. Każdy musi odkryć je sam. Najlepiej z wyobraźnią i wielką ciekawością – wtedy można dotrzeć najgłębiej i zobaczyć, co znajduje się pod powierzchnią, a nawet na dnie. I wtedy będzie to nasze własne, najwłaśniejsze morze.
Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Mamy nadzieję, że jednych i drugich oczaruje tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.
TWÓRCY:
autorzy: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký reżyseria i scenografia – Marek Zákostelecký dramaturgia – Elżbieta Chowaniec muzyka – Vratislav Šrámek choreografia – Aneta Jankowska asystent reżysera – Robert Płuszka

Ze względu na remont siedziby Teatru BAJ w Warszawie spektakl jest grany w różnych miejscach. Można go zobaczyć:

24 i 25 maja /godz. 10.oo/, Scena przy ul. Głębockiej 66,
1, 2 i 3 czerwca /godz. 12.oo/, Scena przy ul. Wysockiego 11 /, Dzień Dziecka z Bajem,
8 czerwca /godz. 10.oo/, Scena na van Gogha 1 / spektakl z audio deskrypcją,
9 czerwca /godz. 11.oo /, Scena na van Gogha 1,
21 czerwca /godz. 10.oo/, Scena na Głębockiej 66 / Pożegnanie sezonu!

pozostałe aktualności