foto

Znany dzieciom dzięki serii o przygodach Tappiego Marcin Mortka, nie zarzucając pisania kolejnych przygód sympatycznego wikinga, wykreował nowych bohaterów, tworząc pierwszą książkę nowego cyklu SMOCZE OPOWIEŚCI.

Zachęcamy rodziców, by umożliwili swoim pociechom poznanie baśniowego świata widzianego z perspektywy smoków!
Czy rycerze i księżniczki zawsze muszą być symbolem dobra, a smoki – zła? A może jest zupełnie na odwrót?
Siegając po 1. tom serii SMOCZE OPOWIEŚCI pt. „Smok przez płot” dzieci poznają najsympatyczniejszego smoka pod słońcem – Gniewka i jego przyjaciół oraz odkryją prawdziwą naturę smoków!
Być może okaże się, że nie są one tak straszne, jak się wszystkim wydaje…

Gniewko – życzliwy, zabawny, skory do pomocy innym smok zamieszkuje wraz z przyjaciółmi Smoczą Puszczę.
Jego zmartwieniem jest to, że każdy smok ma wyjątkowy talent (zianie ogniem, kilka głów, czarowanie, strzelanie błotem itp.), a on wciąż nie znalazł jeszcze swojego. Razem z innymi członkami Smoczej Policji strzeże Płotu, który oddziela Smoczą Puszczę od ziemi króla Jacentego – Miasta za Murem. Rycerze władcy nieustannie próbują atakować smoki. Robią to z polecenia królewny Izabeli, która marzy o założeniu smoczego zoo.
Najazdy zupełnie nie martwią smoków, które z przyjemnością wystrzeliwują pokonanych rycerzy z katapulty na drugą stronę Płotu. Sytuacja zmienia się, kiedy pewnego dnia Gniewko postanawia zatrzymać sobie jednego z pojmanych rycerzy – rycerza Sergiusza – i hodować go jako zwierzątko domowe. Prowadzi to do wielu komplikacji….

SMOCZE OPOWIEŚCI to historie pełna humoru, wartkiej akcji i niezwykłych bohaterów.
Czy smokom uda się dojść do porozumienia z Królem i zawrzeć rozejm z Miastem za Murem?
Czy połączą wspólnie siły i wyruszą na wyprawę w poszukiwaniu skarbów?

Najnowsza powieść Marcina Mortki, autora bestsellerowej serii o przygodach wikinga Tappiego, przeniesie dzieci do pięknego, baśniowego świata, pełnego magicznych bohaterów!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...