foto

Znakomici polscy autorzy: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Joanna Fabicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Maria Łastowiecka, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka wspólnie stworzyli zbiór opowiadań na pogodę i niepogodę, do poduszki, na dobranoc…
Książkę pięknie wydała NASZA KSIĘGARNIA.


Czy Państwa dzieci wiedzą, kto kiedy zasypia?
Czego brakuje Lulkowi do szczęścia?
Kogo spotkała koza Fionka na rozgwieżdżonym niebie?
Po co komu dwie pary grabek?
Co to jest baba sowa?
Jak znaleźć czarownicę?
Czy da się przytulić kłopot?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się
w „Dobranockach na pogodę i niepogodę”, w historiach dla małych i dużych.
Poza tym rodzice przeczytają swoim pociechom także o księżycowym ogórku, magicznej kołysance dla makowego dziecka, zaginionej walizce wuja Leona, cierpiącej na bezsenność Nocy czy Strachobździlu, który wszystkiego się bał.

Ta książka będzie znakomitym upominkiem dla każdego malucha, który lubi rodzinne wieczorne czytanie.

Autorką rysunków w „Dobranockach na pogodę i niepogodę” jest Magdalena Kozieł-Nowak – ilustratorka ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorami, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki.
I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci.
Zdarza się, że popełni satyryczny rysunek z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną.
Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte.
Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...