foto

Czy Agnieszka Stelmaszyk zapomniała o Tomusiu Orkiszku, przyjaciołach z Klubu Poszukiwaczy Przygód i bohaterach Kronik Archeo? Czy po porostu w jej niezwykłej wyobraźni narodziły się kolejne sympatyczne postacie – BUNTALKI, o których natychmiast postanowiła opowiedzieć dzieciom?

Warto poznać pięcioletniego buntalka Eryka, głównego bohatera najnowszej książki ZIELONEJ SOWY. Jest sympatycznym leśnym duszkiem, który zamieszkuje pień starego dębu. Choć musi znaleźć czas na pomaganie rodzicom w opiece nad lasem i chodzenie do przedszkola w starym muchomorze, najbardziej lubi bawić się z rodziną i przyjaciółmi.

Eryk jest wielkości krasnoludka, ma zielone włosy (jak wszystkie buntalki), brązowe oczy i piegi na nosie.
Jest bardzo ciekawski, zadaje mnóstwo pytań i ma głowę pełną pomysłów.
Wydaje mu się, że jest mądrzejszy od rodziców, bywa niegrzeczny, złości się, gdy musi posprzątać lub coś dzieje się nie po jego myśli.
Eryk lubi słodycze, nie lubi myć zębów, uwielbia się bawić i spędzać czas z kolegami i rodziną.

W zaczarowanym lesie buntalków nie sposób się nudzić!
Zamiast tego lepiej pofruwać latającym dywanem, udać się na wyprawę do odwróconego do góry nogami świata po drugiej stronie kałuży lub pozjeżdżać na łuku tęczy.
Albo dowiedzieć się, jak zostać kotem, czym są pioruny i jak opiekować się roślinami i przeziębioną mamą.<„Buntalki” to zbiór magicznych opowiadań Agnieszki Stelmaszyk.
Każdy z 16 rozdziałów jest krótką odrębną opowieścią, idealną do rodzinnego czytania.

Piękne ilustracje autorstwa Marianny Schoett pomogą dziecku przenieść się do fantastycznego świata leśnych duszków.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...