foto

W październiku 2017 wydawnictwo MEDIA RODZINA oddało do rąk małych czytelników pierwsze trzy części nowej serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Teraz wzbogaciła się ona o trzy kolejne książeczki.
Pompik dalej zwiedza Polskę!

„Żubr Pompik. Wyprawy.” to seria dla dzieci, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę śladem polskich parków narodowych.
Już odwiedziła Parki: Wigierski, Biebrzański i Narwiański o czym można poczytać tutaj.

W czwartym z kolei tomiku WYPRAW pt. „Rodzina borsuków” żubrza rodzinka odwiedza Kampinoski Park Narodowy. Spotkany w lesie łoś pokaże dzieciom, ile dźwięków kryje w sobie przyroda. Polinka martwi się, że nie potrafi tupać, jak reszta jej rodziny. Pompik radzi siostrzyczce, w którym miejscu najlepiej trenować tupanie. Okazuje się, że pagórek, który wybrał Pompik, jest czymś więcej, niż zwykłą kupką piasku…


Piąta część pt. „Najstraszniejszy drapieżnik” to wizyta Pompika i Polinki z rodzicami w Borach Tucholskich. Oprowadza ich sympatyczny jeleń, który jednak nagle zrywa się do ucieczki, przestraszony wzmianką o wilku.
Żuberki zastanawiają się, czy jest się czego bać i który drapieżnik jest najstraszniejszy ze wszystkich.


W szóstym tomiku WYPRAW pt. „Zachłanna mewa” żubry dotrą aż nad Bałtyk, do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie zachwycą się widokiem bezkresnego morza.
Polinka postanowi, że na tej wyprawie dokona wielu odkryć, jednak za każdym razem to Pompik pierwszy dostrzega wszystkie ciekawostki.
W podziwianiu darów morza przeszkodzi żuberkom pewna krzykliwa mewa, która okaże się również bardzo zachłanna.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...