foto

Książka „Ogóras. Ale jazda!” wydawnictwa WILGA to wciągająca dla dzieci, a nieco sentymentalna dla rodziców, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Przepiękne ilustracje i piękna historia o przyjaźni, przywiązaniu i miłości podbije serca i młodych czytelników i ich rodziców.

„Ogóras. Ale jazda!” to książka, która urzeknie nie tylko młodych miłośników aut. Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka... Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody.
To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny!

Niebagatelną rolę w zbudowaniu wyjątkowej atmosfery podczas lektury odgrywają ilustracje Joanny Gębal, wspaniale oddające charakterystyczną estetykę PRL-u.
„Ogóras. Ale jazda!” jest książką, którą warto mieć w domowym księgozbiorze, zwłaszcza jeśli maluchy często podróżują autem. Wystarczy bowiem je przekonać, że samochody także mogą mieć uczucia, potrafią mówić i czytać, aby nudna jazda zamieniła się w pełną przygód podróż (bez pytań, czy daleko jeszcze).

Autorką książki jest Eliza Piotrowska – pisarka tłumaczka „Tupcia Chrupcia” (Wilga), ilustratorka (ilustruje swoje książki), historyk sztuki. Jej twórczość zauważyła Wawiłow. Sporo książek wydano w wyd. Media Rodzina, wiersze, legendy, przewodniki po muzeach, miastach.
Pani Eliza jest też autorką niebanalnych bajek – opowiadań „Paproch” (Hokus-Pokus). Współpracuje z „Misiem” i ze „Świerszczykiem”.
Ostatnio wydała też książkę dla dorosłych „Obczyzno moja” (debiut prozatorski dla dorosłych). Czytelnicy odnajdują w niej ładny, literacki język, delikatny humor i niebanalne, nietypowe pomysły i oryginalnych bohaterów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...