foto

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego EGMONTU – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W ramach cyklu 14 marca ukazały się kolejne tytuły.

Tym razem do księgarń trafiło pięć książek, w tym dwie w podserii – fakty oraz trylogia „Historie spod podłogi”. Tradycyjnie są to publikacje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

„Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Joanny Rusinek. Książka wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomina marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z wielkich Polaków, którzy wywalczyli wolność i niepodległość.

„Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej” Ewy Nowak z ilustracjami Anny Kurdziel. Opowieść wydana w hołdzie Irenie Sendlerowej i z okazji ustanowienia roku 2018 jej rokiem. Irena Sendlerowa to osoba, która ryzykowała swoje życie, by ratować innych ludzi. Jej odwaga i poświęcenie pozwoliły 2,5 tysiącu dzieci opuścić getto.

Książki zostały skonsultowane z autorytetami w danej dziedziniei znawcami tematu. Historię Ireny Sendlerowej merytorycznie oceniły Mirjam Böhm i Anna Dybała-Pacholak z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu. Jak mówi autorka, Justyna Bednarek „Historie… wzięły się z samego życia. Wszystkie postacie są prawdziwe. A już szczególnie prawdziwi są Kudełek i Grubelek. Prawdę mówiąc, całe osiedla pełne Kudełków i Grubelków pięknie rozwijają się we wszystkich kątach mojego domu”.

Na trylogię „Historie spod podłogi” składają się:
* Dom (poziom 1)
* Wyprawa (poziom 2)
* Serce (poziom 3)

„Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby zachęcać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnej lektury. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Na rynku już jest ponad 60 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców to gwarancja edukacyjnie wartościowej serii, atrakcyjnej pod względem artystycznym. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcają najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl jest adresowany do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to umowne granice.
Podczas najbliższych Poznańskich Targów Książki – PEGAZIK (23-25 marca br.) w ramach kontynuacji Akcji „Czytam sobie” premierę będzie miał Labirynt Czytam sobie. Miejsce do twórczych zabaw ze słowem w oparciu o książki z serii i promujące samodzielne czytanie wśród dzieci.

Dotychczas „Czytam sobie” zostało docenione przez niezależne gremia. Otrzymało nagrody im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Polską Sekcję IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych i zostało wpisane na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...