foto

Nela zwiedziła kilkadziesiąt krajów. Wspinała się na wulkany, nurkowała w towarzystwie rekinów, w ciemnościach pokonywała dżunglę. Swoje egzotyczne przygody opisuje w książkach. 14 marca nakładem wydawnictwa BURDA Publishing Polska ukazała się kolejna książka – „Nela na wyspie rajskich ptaków”.

W najnowszej, już dziesiątej, książce Neli pt. „Nela na wyspie rajskich ptaków” młoda podróżniczka zabiera nas na jedną z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, na której znajduje się Papua Nowa Gwinea.

Niebezpieczna dżungla pełna skorpionów, pająków, węży i kanibali, z drugiej strony jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Papua Nowa Gwinea to kraina wielu kontrastów, z niesamowitą historią i z niespotykaną nigdzie indziej florą i fauną.

Nela, swoja przygodę na tej tajemniczej wyspie, rozpoczyna od podróży przez papuaską dżunglę. Razem z przewodnikiem, wyposażeni w maczetę i duże ilości wody, przemierzają las w poszukiwaniu charakterystycznych dla tego regionu gatunków zwierząt. Spotykają rajskie ptaki, których płomiennie czerwone ogony od wielu setek lat zachwycały Europejczyków i kangury nadrzewne – niezwykle zwinne ssaki, mieszkające w koronach drzew.
Razem z Nelą poznajemy też najniebezpieczniejszego ptaka na świecie – kazuara, a z pomocą kamery termowizyjnej próbujemy odnaleźć nowe gatunki zwierząt.
W dalszej części książki razem z Nelą nurkujemy w morzu Bismarcka. Tam z bliska przyglądamy się jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. To jeden z ostatnich nieodkrytych „podwodnych skarbów” na świcie, pełen życia i kolorów – dom dla ponad 900 gatunków ryb!
Nela odnajduje wraki statków, a nawet japońskich samolotów zatopionych w oceanie podczas II wojny światowej.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę „Nela i tajemnice świata”). Jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”) oraz za rok 2017 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę” Nela i Skarby Karaibów”). Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” w 2017 r. została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.

Książki Neli Małej Reporterki to kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne są w życiu marzenia i dążenie do ich realizacji.
Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się dziewięć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i Tajemnice oceanów”, oraz „Nela i polarne zwierzęta”.
Wszystkie książki Neli cieszą się wielką popularnością.
Na jej autorskie spotkania przychodzi rekordowa liczba osób. W 2017 roku frekwencja nieraz sięgała ponad dziesięć tysięcy czytelników.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...