foto

Stołeczny Teatr PALLADIUM ma bardzo interesujący repertuar dla najmłodszych – bajki baletowe i musicale.
Rodzinne wyjście na taki spektakl to doskonała okazja, by dziecko poznało piękną muzykę i zachwyciło się niezwykłym tańcem.

DZIADEK do ORZECHÓW
„Dziadek do orzechów” to najsłynniejsze zimowe przedstawienie, znane zarówno dzieciom jak i dorosłym na całym świecie.
W Teatrze Palladium można zobaczyć trwający godzinę spektakl taneczno-baletowy z elementami magii i interakcji z publicznością.

W przedstawieniu występują grupa taneczna i soliści w baletowym repertuarze wzbogaconym o techniki taneczne jak modern dance i gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów.
Można podziwiać słynny Taniec Śnieżynek z udziałem zawodowych tancerzy i dzieci ze szkoły tańca, walkę Króla Myszy – z elementami akrobatyki i zasmakować magii. …
Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.

„Jestem Czarodziejem nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów.
Mikołaje wyczarowują prezenty a ja... ja sprawiam, że upominki żyją... ba, nawet tańczą!

TANECZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
To 60-minutowy spektakl taneczno-edukacyjny.
Pewnego dnia, podczas rozgrzewki w tanecznej sali toczy się zawzięta dyskusja i spór. Nie jest to zwykła kłótnia, ale taneczna bitwa. Zapytają państwo – dlaczego i o co? O odwieczne pytanie, który taniec jest najważniejszy – balet czy hip hop, a może…
Aby wyjaśnić raz na zawsze ten spór nauczyciel tańca postanawia zabrać głównych bohaterów w daleką podróż, podczas której odkrywają oni najsłynniejsze tańce, muzykę i kulturę różnych zakątków świata.
No to wyruszamy.
Na początek zaglądamy do Rosji, odwiedzamy też Francję, gdzie króluje najbardziej popisowy przebój parkietów. Ktoś wie z jakiego tańca słynie Paryż?
Pojedziemy do gorącej Hiszpanii, ruszymy dalej, aż do Argentyny i USA.
Zawitamy na plaże wyspy Haiti z tańcem hula, zwiedzimy tajemniczą Japonię i Indie, gdzie poznamy kulturę wschodu.
Zatańczymy afro a na zakończenie podróży do wspólnej zabawy porwie dzieci…. Nie, tego nie zdradzimy, będzie trochę emocji. Jak to w podróży. Jedno jest pewne „Taneczna podróż dookoła świata” to dobra zabawa, porywająca muzyka, barwne kostiumy i ogólnie niezła jazda.
To także niepowtarzalna lekcja muzyki, nauka o odległych kulturach i expresowa nauka tańca.
Czy Państwa pociechy są gotowe na taką wyprawę? Radzimy, całą rodziną przygotujcie się do niej, weźcie ze sobą wygodne buty, przewiewne ubranie no i może przyjaciela – to podstawa, bo nie usiedzicie spokojnie na swoich miejscach.

NAJPIĘNIEJSZE BAJKI BALETOWE
„Najpiękniejsze bajki baletowe” to spektakl, który przenosi młodych widzów do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu.
Dzieci na żywo spotkają się z ulubionymi postaciami tańca znanymi z książek, filmów i opowieści.
Która bajka jest najpiękniejsza? Można to samemu ocenić z bliska: zobaczyć, usłyszeć i dotknąć, bo to najpiękniejsze bajki baletowe w trzech wymiarach. A co zobaczą dzieci? Są balety: „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do Orzechów”, „Jezioro Łabędzie”, „Czerwony Kapturek” i inne z ulubionymi postaciami.
Niezwykła muzyka Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Prokofiewa iprzepiękne kostiumy zapierające dech oczarują młodych widzów, którzy poczują się jakby byli w tych bajkach wraz z ulubionymi bohaterami.
A po spektaklu – niespodzianka. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dzieci będą mogły z bliska przyjrzeć się Odetcie lub księżniczce Aurorze, porozmawiać lub zrobić z nimi zdjęcia i zdobyć autografy ulubionych bohaterów. A może ktoś z widzów zakocha się w tańcu i będzie chciał zacząć tańczyć. Sam będzie mógł zapytać bohaterów z bajki jak rozpocząć przygodę z tańcem i baletem.

BALET JEZIORO ŁABĘDZIE
Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” zabiera dzieci do baśniowej krainy tańca i muzyki.
Młodzi widzowie poznają historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta.
To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Czy miłość i uczucie księcia Zygfryda ocalą Odettę przed klątwą Rotbarta? Czy uda jej się powrócić do świata ludzi?
Tego widzowie dowiedzą się już wkrótce, kiedy nadlecą łabędzie z baśniowej krainy… i zabiorą publiczność na swych skrzydłach do baletowego świata księżniczki Odetty.

Spektakl „Jezioro Łabędzie” to inscenizacja łącząca klasykę baletu ze współczesnym tańcem. Jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 100 lat. Oczaruje zarówno młodych widzów, jak i dorosłych.

CZARODZIEJ
Iluzjonista Tomasz Jusza napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku taki komentarz spektaklu: „Pamiętacie, jak pisałem o tym, że wybieram się na spektakl „Czarodziej” do Warszawy? Właśnie wróciłem, pełen pozytywnych wrażeń, oczarowany bajkową magią spektaklu w reżyserii Wojtka Rotowskiego. Na deskach Teatru Palladium zagościło to, co w iluzji scenicznej jest najpiękniejsze – emocje – wywołane pięknymi efektami iluzji wspartej znakomitą grą świateł, dźwięku, efektów specjalnych i video-mappingu. Jako osoba, która na co dzień staje po tej drugiej stronie lustra, wiem jak bardzo zmienia się odbiór efektów iluzji, gdy jest możliwość zaprezentowania ich w odpowiedniej aranżacji, z odpowiednim światłem, muzyką, tłem za plecami. Wojtek i jego partnerzy na scenie – Julia Pasiorowska, Ada Gostkowska i Julian Waglewski – wspaniale wykorzystali te możliwości. Nie tylko do czarów, ale również do wspaniałych akrobacji, żonglerki, śpiewu czy gry aktorskiej. Żałuję tylko, że moje pendolino tak szybko odjeżdżało – nie miałem okazji na spokojnie porozmawiać z artystami, skończyło się więc na szybkim uścisku dłoni w foyer. Polecam wszystkim ten spektakl, bo naprawdę warto wierzyć w magię… magię sceny i życia.”
Czy magia naprawdę istnieje? Spektakl „Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski) odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy pajac ożywa, jest to dopiero początek magicznej przygody.
Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekunda? Spektakl pokaże czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem. Dzieci nie tylko zobaczą magię z bliska, ale będą mogły jej dotknąć, doświadczyć i poczuć. A może i widzowie staną na scenie, aby przekonać się jak niezwykły może być świat naszej wyobraźni.
Kiedy uwierzy się w nasze marzenia wszystko co było dotąd niemożliwe, zdarzy się naprawdę. MAGIA JEST W NAS.
Po spektaklu odbywa się spotkanie z artystami w foyer Teatru Palladium. Można z nimi porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, otrzymać autograf a może też coś wyczarować?

BALET KOPCIUSZEK
„Kopciuszek” to baletowa bajka z muzyką Sergieja Prokofiewa.
Spektakl jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych widzów jako teatralna propozycja dla całej rodziny. Zachwyca i wzrusza do łez dzieci i dorosłych. Opowieść o „Kopciuszku’’ jest czytana z Wielkiej Księgi przez wróżkę tancerkę, która przenosi widzów w świat teatru i tańca.
…za górami za lasami…
…dawno dawno temu w królestwie Króla Ćwieczka…
…Siostry Kopciuszka biegły na bal, zasapane z poplątanymi włosami i dziurą w bucie…
Uczucia i przeżycia bohaterów są wyrażone językiem ruchu, który w szczególny sposób potrafi przekazać nawet najgłębsze ludzkie emocje.
Dopełnieniem przedstawienia są piękne neobarokowe kostiumy.
„Kopciuszek” jest nagradzany brawami już w trakcie trwania spektaklu.

pozostałe aktualności