foto

Muzyka umila życie, uspokaja, wprawia w dobry nastrój. Dlatego dobrze, by od najmłodszych lat dzieci ją poznawały, by rodzice rozkochiwali je w różnych dźwiękach, w muzyce z różnych zakątków świata. A jesień sprzyja wspólnym wyjściom na kocerty czy fascynujące warsztaty.

„Klasyka Dzieciom” to cykl koncertów skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku od 2 do 7l at. Koncerty w łatwy i przystępny sposób przybliżają muzykę klasyczną, filmową i ludową.
Dzieci i rodzice biorą czynny udział w koncercie, śpiewają, grają na instrumentach, poruszają się. Między osobami prowadzącymi a publicznością jest stała interakcja.
Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża postacie kompozytorów, epoki muzyczne, baśnie.
Koncerty są prowadzone przez Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone istrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki i prowadzące zajęcia umuzykalniające a także naukę gry na instrumentach metodą E.E.Gordona.

Każdy koncert jest autorskim projektem. Uczy jak muzyka w różny sposób obrazuje wszystkie sfery życia. Na koncertach dzieci i rodzice nie tylko słuchają muzyki ale dzięki autorskiej animacji doświadczają jej poprzez ruch, śpiew, zabawy rytmiczne, wspólne granie.

Dzięki połączeniu interaktywnej zabawy i koncertu dzieci poznają fascynujący świat muzyki, rozwijają swoją wrażliwość i muzykalność, otwierają się na improwizację i zabawę przez sztukę. Prezentowana muzyka jest wykonywana w różnych aranżacjach. Koncerty są przepełnione dużą dozą humoru, przy której bawią się zarówno mali jak i dorośli.

Koncerty odbywają się w Kinie Iluzjon w Warszawie, przy ul. Narbutta, o godzinie 11.oo.

Najbliższe zaplanowano na:

30 września – Interaktywny Koncert Rodzinny pt. „Rytmy iberoamerykańskie”
21 października – Interaktywny Koncert Rodzinny pt. „Muzyka gór”
25 listopada – Interaktywny Koncert Rodzinny pt. „Muzyczna Japonia”
16 grudnia – Interaktywny Koncert Rodzinny pt. „Białe muzyczne opowieści”
Ceny biletów to 26 zł od osoby, dzieci do 1. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Druga propozycja to Rodzinne Warsztaty Muzyczne – cykl muzycznych spotkań dla rodzin z dziećmi w wieku 0 do 6 lat.

Warsztaty składają się różnych części:
• wspólnego grania na instrumentach rozwijającego umiejętności grania w zespole
• słuchania muzyki granej na żywo (klasyczna, rozrywkowa, ludowa)
• poznania różnych instrumentów (perkusyjnych, klawiszowych, strunowych, ludowych)
• wspólnego śpiewania nastawionego na rozwój słuchu melodycznego
• wspólnego rytmizowania rozwijającego poczucie rytmu
• wspólnej improwizacji wokalno-instrumentalna
• nauki podstawowych pojęć muzycznych
• opowieści i ciekawostek o kompozytorach i epokach muzycznych
Rodzice i dzieci są jednakowo zaangażowani w zajęcia. Podczas warsztatów jest wspólne śpiewanie, rytmizuowanie, uczenie jak wyrażać ciałem muzykę i emocje, które jej towarzyszą.

Podczas warsztatów jest muzyka z całego świata, śpiewanie w różnych językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim, afrykańskich i polskim.
Rodzice zdobywają konkretną, praktyczną wiedzę na temat muzyki: piosenek, skali, rytmiczanek, zabaw z ruchem, instrumentów etnicznych, gry na instrumentach perkusyjnych.

Dzieci przede wszystkim dobrze się bawią, a przy tym edukują w niepowtarzalnej atmosferze, jaka panuje na warsztatach. Maluszki obserwują i uczą się od starszych dzieci i od rodziców jak można cieszyć się muzyką.

Warsztaty prowadzą: Anna Natalicz, Anna Martyniuk-Tofiluk i Eva Piłat, a odbywają się one w Teatrze Baza w Warszawie, przy ul. Podchorążych 39, dwa razy w ciągu dnia, o godz. 10.oo i o godz. 11.3o.

Najbliższe Rodzinne warsztaty muzyczne zaplanowano na:
16 września,
14 października,
11 listopada,
2 grudnia.
Ceny biletów są takie same jak w wypadku koncertów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...