foto

Mamy przyjemność zarekomendować Państwu dwa kolejne tytuły z biblioteczki Roalda Dahla, zilustrowane przez Quentina Blake'a – zbiór opowiadań pt. „Przeogromny krokodyl” i „Cudowne lekarstwo George'a”. Książki ukazały się nakładem wydawnictwa ZNAK EMOTIKON.

„Przeogromny krokodyl” to zbiór trzech opowiadań: „Przeogromny krokodyl”, „Żyrafa, Peliś i ja” i „Magiczny palec”. Pełne humoru i zaskakujących pomysłów zachwycą dzieci, a przy okazji nauczą odwagi, współpracy i szacunku do zwierząt.
Ratuj się, kto może! Przeogromny krokodyl zgłodniał i ma apetyt na wyjątkowy przysmak – na pyszne, sycące dziecko. Ale dzieci nie dadzą się tak łatwo schrupać!
Żyrafa z regulowaną szyją, pelikan ze składanym dziobem i zwinna małpa – oto załoga niezawodnej firmy sprzątającej Bezdrabinowe Mycie Okien. Wypucować 677 brudnych okien w posiadłości księcia (nie licząc szklarni) – to zadanie w sam raz dla nich!
Rodzina Greggów lubi urządzić sobie polowanie na kaczki. Jednak tym razem sąsiadka da im nauczkę. Za pomocą magicznego palca przemienia ich w ptaki. Ciekawe, jak poradzą sobie z taką zamianą ról, kiedy to kaczki zamieszkają w ich domu!
Poznajcie menażerię fantastycznego pana Dahla!

„Cudowne lekarstwo George'a”
Babcia George’a nie jest zbyt miłą staruszką. Właściwie jest bardzo, bardzo niemiłą starą zrzędą. Ale od czego są lekarstwa! George postanawia przygotować dla niej cudowny eliksir, który uleczy ją raz na zawsze. Pomysłów ani składników mu nie brakuje – w garze lądują: szampon do włosów blond, proszek na pchły, wosk do podłóg, sos chrzanowy do smaku… Możecie być pewni, że po takiej miksturze babcia będzie wprost nie do poznania!

Niedawno, bo w 2016 roku, Roald Dahl obchodziłby setną rocznicę urodzin. Wieczny chłopiec, ekscentryk, pisarz, lotnik, szpieg... Oswojony wiking, mroczny Norweg i pełen uroku człowiek o błyskotliwym poczuciu humoru. Bywał na lunchach u Roosvelta, przyjaźnił się z amerykańskimi milionerami i wybitnymi artystami XX wieku.
Jednak, co najważniejsze, Roald Dahl w opinii wielu pozostaje najlepszym na świecie autorem opowiadań dla dzieci (a 10 procent jego honorariów autorskich jest przekazywanych instytucjom dobroczynnym).
Postacie stworzone przez Dahla są magiczne, pomysłowe i niezapomniane – od Fantastycznego Pana Lisa po BFG – Bardzo Fajnego Giganta. Dzieci kochają książki Dahla, a jego „Charlie i fabryka czekolady” i „Matylda” należą do ulubionych lektur szkolnych.

pozostałe aktualności