foto

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej jest nową lokalną inicjatywą, której kolejna, już trzecia edycja jest zaplanowana na 21 i 22 marca 2018 r. Przewodnim motywem będzie Pippi Langstrump – tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

W programie Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie tradycyjnego kolorowego korowodu, który będzie prowadzony przez Pippi prosto do festiwalowego centrum. Zostanie również zorganizowany konkurs dla dzieci na pracę plastyczną – wykonaną dowolną techniką – przedstawiającą własne wyobrażenie postaci Pippi.
Kolejną atrakcją będzie czytanie fragmentów powieści Astrid Lindgren przez znakomitą aktorkę – Edytę Jungowską, która w ostatnich latach często angażuje się w działania i projekty dla dzieci. Odbędą się także krótkie eventy, konkursy organizowane w przerwach między seansami przez zespół Kompanii Marzeń, czyli profesjonalnych animatorów.
W programie festiwalu również jest planowany koncert dla dzieci, spotkanie z gwiazdą filmową, wystawa interaktywna oraz talent show pn.: „Dzieciaki Talenciaki”.

Blisko rok temu odbyła się 2. edycja Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie. To wydarzenie kulturalne było skierowane do najmłodszych odbiorców z terenu miasta, a jego główne założenie to promocja sztuki filmowej wśród widzów w wieku szkolno-przedszkolnym.
Przedsięwzięcie trwało 2 dni, podczas których odbyły się m. in. projekcje bajek, wystawy, spotkanie z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan i koncert w wykonaniu jej zespołu. Motywem przewodnim był Pan Kleks. Festiwal został otwarty kolorowym korowodem utworzonym z koszalińskich przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych, który był prowadzony przez brodatego czarodzieja stworzonego przez Jana Brzechwę. Zgromadzony przed ratuszem tłum dzieci (ok. 1 700.) został powitany przez Prezydenta Miasta Koszalina oraz aktorkę. Podczas trwania festiwalu wyświetlono filmy oparte na motywie przewodnim, takie jak: „Akademia Pana Kleksa: Przygoda Księcia Mateusza”, Hokus Pokus Albercie Albertsonie oraz Akademia Pana Kleksa: Tajemnica Golana Filipa i inne.
Nowością 2. edycji Festiwalu był casting pn.: ,,Dzieciaki Talenciaki”. Dzieci zaprezentowały swoje talenty: śpiew, akrobatykę, taniec, recytację itp. Dodatkowymi atrakcjami, które przygotowano dla dzieci w ramach festiwalu były: spotkanie z Teatrem „Kompania Marzeń”, Wystawa Interaktywna pn.: „Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki”, zajęcia plastyczne, kiermasz książek, wystawa prac. Wydarzenie spotkało się z rekordowym zainteresowaniem bo aż 7300 dzieci skorzystało z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wszystkie działania odbywające się w ramach Festiwalu były bezpłatne.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...