foto

Z przyjemnością prezentujemy Rodzicom płytę CD „Pan Vivaldi” z piosenkami dla dzieci i oryginalnymi nagraniami słynnych „Czterech Pór Roku” Vivaldiego.

Płyta „Pan Vivaldi” jest uzupełnieniem cyklu edukacyjnych koncertów „Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, który obejrzało około 14 tysięcy młodych widzów. W trakcie koncertów były wykonywane piosenki oparte na motywach słynnego dzieła Vivaldiego. Piękne melodie autorstwa Piotra Salabera i towarzyszące im teksty Mariusza Trzaski i Zdzisława Prussa szybko zdobyły sympatię najmłodszej publiczności.

Pomysł wykorzystania potencjału piosenek, jako muzycznej zapowiedzi właściwych Czterech Pór Roku, spodobał się artystom zaproszonym do realizacji projektu – Annie Dereszowskiej, Piotrowi Salaberowi i Natalii Walewskiej.
Płyta „Pan Vivaldi” to okazja do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców połączenia dwóch światów – dziecięcego i dorosłego, postrzeganych przez pryzmat wielkiej sztuki.
Utwory dla dzieci przeplatają się z autorskimi nagraniami znakomitej skrzypaczki – Natalii Walewskiej. Artystka otrzymała honorowe wyróżnienie przemysłu fonograficznego – Złotą i Platynową Płytę za nagranie „Czterech Pór Roku” pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego.
Piosenki zebrane na płycie są zaproszeniem do odkrywania uroków kolejnej pory roku. Opowiadają o nastroju jaki panuje w kompozycji, w przyjazny sposób wprowadzając słuchaczy w sferę wyższej sztuki.
Partie wokalne na płycie wykonują: znana aktorka – Anna Dereszowska i ceniony twórca muzyki teatralno-filmowej – Piotr Salaber.

Tematyka „Pana Vivaldiego” doskonale wpisuje się w aktualne trendy wychowywania dzieci, a jej funkcja edukacyjna jest dodatkowym walorem. Z kolei nowatorskie połączenie piosenek dla dzieci z oryginalnymi nagraniami „Czterech Pór Roku” sprawia, że najmłodsi słuchacze nie tylko przyjemnie spędzają czas. Jest to też dla nich lekcja muzyki, która na długo pozostanie w pamięci.

„ Pan Vivaldi swoje skarby wyczarował z wyobraźni
Smyczkiem, który cuda niesie
Cudem, który niesie jesień
Wyczarował je nutkami
Akordami, które same
Wciąż zjawiają się, wciąż zjawiają się…”

Zapraszamy w niezwykłą podróż po muzycznych porach roku!
W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą…. zimę po prostu trzeba przetrzymać. Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę. W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego dzieci przeżyją niezapomniane chwile!

pozostałe aktualności