foto

Obok tego uroczego Misia nie można przejść obojętnie! Charakterystyczna pelerynka i słoik marmolady to jego nieodłączne atrybuty. Poznajecie Państwo? Tak, to on! Miś Paddington! Kłania się pięknie i uchyla rąbka kapelusza dla Państwa.
Wydawnictwo ZNAK przygotowało dla młodych czytelników na chłodne zimowe wieczory zupełnie nowe wydania trzech książek o przygodach Paddingtona: „Paddington się krząta”, „Paddington tu i teraz”, „Paddington daje sobie radę”.

Niedźwiadek z Peru to symbol Wielkiej Brytanii, postać z ekranów kinowych, a także wspaniały wzór do naśladowania dla najmłodszych – propagujący tolerancję, uprzejmość czy wytrwałość. Nie bez powodu został w tym roku maskotką UNICEF-u. Wszyscy kochają nieporadnego misia.
6 grudnia Wydawnictwo ZNAK wydało zbiorek opowiadań pod tytułem „Paddington. Więcej przygód”.
Sympatyczny niedźwiadek coraz lepiej radzi sobie w domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy w swoje… łapy! Tym razem wybierze się do domu handlowego, odwiedzi dentystę, a nawet nauczy się prowadzić samochód.
Zbiorek stał się inspiracją do stworzenia najnowszych filmowych przygód Misia. Film „Paddington 2” pojawił się w kinach 29 grudnia 2017 roku i już rozbawił tysiące widzów na całym świecie!

Jak widać, moda na Misia nie ustaje. W księgarniach pojawiły się trzy nowe książki chłodne zimowe wieczory zupełnie nowe wydania trzech książek o przygodach Paddingtona: „Paddington się krząta”, „Paddington tu i teraz”, „Paddington daje sobie radę”.
Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, jak to on upaprany marmoladą, w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach, krząta się w domu państwa Brown. Miś bardzo się stara i nawet czyszczenie komina mu niestraszne. Choć ma jak najlepsze chęci, co chwila spotykają go niespodzianki i pakuje się w kolejne tarapaty. Tylko dzięki niemu zwykłe domowe zdarzenia zmieniają się w przygody. Ale przecież Paddingtona nigdy za wiele i zawsze da sobie radę, nawet gdy zostanie aresztowany, prawda?

Twórca Paddingtona jest Michael Bond – brytyjski pisarz, najbardziej znany jako autor serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona (wydawanej od 1958 roku). Podczas II wojny światowej służył w Royal Air Force, a po wojnie pracował dla BBC jako operator kamery. Nigdy nie myślał o pisaniu książek dla dzieci. Stworzył sporo opowiadań i słuchowisk radiowych. Pierwsza jego książeczka, „Miś zwany Paddington”, została opublikowana w 1958 roku. Spotkała się z tak życzliwym przyjęciem, że autor postanowił kontynuować opisywanie przygód niedźwiadka. W 1967 roku opuścił BBC i zawodowo zajął się pisarstwem. Praca nad kolejnymi książkami o Paddingtonie dawała mu wiele radości, ale też przejściowo wpędziła w depresję. Olbrzymie oczekiwania związane z dostarczaniem nowych tekstów, trudności w połączeniu pracy zawodowej i pisarskiej spowodowały, że doba stała się dla Bonda za krótka. Funkcjonował dzięki środkom nasennym i whiskey i pracował po kilkanaście godzin na dobę, bo nie chciał zawieść Paddingtona.
Do 1976 roku powstało aż 19 książek o sympatycznym niedźwiadku. Autor zmarł 27 czerwca 2017 roku w wieku 91 lat. Jeremy Clarkson napisał wtedy na Twitterze: „To bardzo smutne, właśnie dowiedziałem się, że zmarł Michael Bond. Znałem go 45 lat i rzadko kiedy spotykałem równie życzliwe i delikatne osoby”.

pozostałe aktualności