foto

Edukacyjny EGMONT proponuje kolejne publikacje z serii AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dzieci. Tym razem wydawnictwo oddaje do rąk serię – dla młodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów, do wspólnej nauki, zabawy, oglądania i odkrywania otoczenia – Poznaję świat! i kolejne tytuły w znanej i lubianej podserii do czytania – A to ciekawe!

Nowości w cyklu „Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję świat!” – „Ale natura”, „To już umiem sam”, „Kiedy słonko świeci”, „Kiedy się bawimy” i „Kiedy pada deszcz” – to proste kolorowanki z naklejkami rozwijające sprawność manualną.
Zabawne ilustracje dostosowane do wieku dzieci zachęcają też do rozmów.

Każdy z obrazków przemawia do wyobraźni maluszka i prowokuje je do zadawania wielu pytań. Ilustracje ćwiczą również koordynację wzrokowo-ruchową, poszerzają wiedzę o świecie, przygotowują do nauki czytania i pisania a także uczą wartości społecznych.

W serii książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata - „Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!” – tym razem ukazały się dwa tytuły – „Czyj to nocnik?” i „Lisek i przyjaciele”.

Te nowe książeczki to kolejne niespodzianki. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie, barwne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do rozmów o świecie, o uczuciach, których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać.
Każda książka to również szereg kształtów, które najmłodsi mogą odkrywać poprzez dotyk.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA to seria książek różnych formatów do nauki i zabawy, wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków. To frajda dla najmłodszych i wspaniała zabawa a także pomoc w stopniowym zdobywaniu niezbędnych kompetencji z zakresu tzw. gotowości szkolnej i poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!
AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA niejako przy okazji rysowania, naklejania, czytania i dobrej zabawy uczy dzieci tego, co najważniejsze – radości życia, radości bycia człowiekiem, radości bycia na świecie z innymi! Bo – jak powiedział Robert Fulghum – „wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, uczymy się w przedszkolu”.

pozostałe aktualności