foto

Grupa Azoty PRZEDSZKOLIADA TOUR 2018 to największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków. 7. edycja składa się z 57. imprez w ponad 30 miastach w Polsce. Weźmie w nich udział kilkanaście tysięcy dzieci i tysiące rodziców-kibiców.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl.
Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce.

System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.


Harmonogram tegorocznych imprez:
17 marca (sobota) – 3 imprezy, Arena Szczecin, ul. Szafera 3/5/7, SZCZECIN
21 marca (środa) – 1 impreza, GLIWICE
22 marca (czwartek) – 1 impreza, OPOLE
23 marca (piątek) – 1 impreza, TORUŃ
24 marca (sobota) – 2 imprezy, WARSZAWA
27 marca (wtorek) – 2 imprezy, TYCHY
28 marca (środa) – 2 imprezy, TYCHY

W sobotę, 24 marca, w Hali Dolnej Warszawianki odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.
W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym: Legionovia Legionowo, AZS AWF Warszawa, ONICO Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski.
Jan Firlej, siatkarz ONICO Warszawa, tak skomentował Przedszkoliadę Tour 2018 w Warszawie: „Widać, że dzieci dobrze się bawią, mają mnóstwo energii i najważniejsze, że chcą się uczyć przez zabawę. To jest bardzo ważne w takim wieku".
Gościem specjalnym był Miś z programu emitowanego w TVP ABC „Margolcia i Miś zapraszają dziś”. Świetnie się bawił i przy okazji rozmawiał z uczestnikami imprezy. W ramach podziękowania otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom od ambasadora Aktywnych Przedszkolaków – Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl.
Przedszkoliada Tour to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Warszawie sięgnęły po kredki, aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz, który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Przedszkoliady Tour 2018.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu i od TVP ABC. W imprezie wzięło udział blisko 200 dzieci z Warszawy i okolic. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...