foto

3 lutego 2018 w Teatrze RAMPA odbyła się premiera familijnego spektaklu „Babcia mówi pa, pa”, który w niebanalny, zabawny sposób tłumaczy dzieciom etapy dorastania i zachęca do odkrywania ważnych prawd.

„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny, który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać potrzebę dorastania i oswoić się z tematem przemijania.

Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co się z nią stało. Wobec tego sam wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: porzucone zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. W czasie tej podróży chłopcu towarzyszy Komandos – ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który podpowiada mu co robić.

Czy Krzyś odnajdzie babcię? Wielopoziomowy sens przedstawienia i intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Sztuka daje pretekst do rozmowy z dziećmi o ważnych etapach życia każdego człowieka.

Tekst „Babcia mówi pa, pa”, autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej, znalazł się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl również otrzymał atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”.
Dekoracje i kostiumy do inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska - laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną.

Spektakl jest adresowany do dzieci w wieku 7+.
To niezwykłe widowisko, które łączy różne sceniczne techniki, pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji.

Kolejne przedstawienia będą grane:

1 czerwca o godz. 18.oo
2 czerwca o godz. 16.oo
i 3 czerwca o godz. 16.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...