foto

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci, które z zapartym tchem czytają książki o kolejnych zagadkach, które rozwiązuje detektyw Pozytywka. W sprzedaży już jest gra planszowa z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke – „Detektyw Pozytywka na tropie”!

Gra planszowa „Detektyw Pozytywka na tropie” zdobyła nominację do tytułu Najlepszej Gry Dziecięcej w Finlandii i w Niemczech.

Zadaniem dzieci jest pomoc detektywowi Pozytywce w odnalezieniu ukrytych przedmiotów.
Gracze muszą się wykazać dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka. Uczestnicy zabawy powinni też unikać pana Mietka – przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę!

Zasady gry są proste.
Zaczynamy od rozłożenia na stole 49 płytek obrazkami do dołu. Na płytkach znajdują się przedmioty, których będziemy szukać podczas gry oraz bohaterowie z serii książek Grzegorza Kasdepke: detektyw Pozytywka, Martwiak i pan Mietek.
Zadaniem graczy jest odkrywanie kolejnych płytek w celu zdobycia jak największej ich liczby.
Zasady zdobywania płytek są proste: np. płytka z rowerem ma wartość 3, oznacza to, że musisz odkryć 3 takie płytki, aby je zdobyć.
Łatwiej będzie o lupę, ponieważ ma wartość 2 – musisz więc odkryć 2 takie płytki.
Jeśli dziecko odkryje płytkę z Martwiakiem lub panem Mietkiem, nie zdobędzie żadnej płytki i będzie musiał zakończyć swoją kolejkę!

pozostałe aktualności