foto

34. świąteczny numer edukacyjnego magazynu TVP ABC, wydawanego przez EDIPRESSE Polska ukazał się 11 grudnia 2017.

Jak zwykle w tym miesięczniku jest wiele wspaniałych zabaw z bohaterami ulubionych dziecięcych bajek, które można oglądać w TVP ABC.

Na pewno dzieci, które już rozpoczęły przygodę z czytaniem z zainteresowaniem przeczytają opowiadanie o najnowszych wydarzeniach w Literkowie. Młodsze szkraby z pewnością z wypiekami na buziakach wysłuchają historyjki czytanej przez rodziców lub dziadków.
Tym razem to opowieść zatytułowana „Świąteczne marzenie”, której głównym bohaterem jest Łoś Łukasz. Zwierzak wysłał podanie o pracę, bo ogłoszono nabór do zaprzęgu świętego Mikołaja. A Łukasz od dawna marzy, by ciągnąć sanie pełne prezentów. By dostać wymarzoną pracę, Łoś musi nauczyć się latać i poruszać z gracją. Czy to jest możliwe? Łukasz ma zamiar podjąć próbę nauki latania – planuje wdrapać się na wysoką skałę i…. Na szczęście przyjaciele – Nietoperz Nikoś i Puchacz Uchatek odwodzą go od tego nierozsądnego i niebezpiecznego pomysłu. Łoś rezygnuje z nauki latania i pobiera od Iguany lekcje poruszania się z gracją. Czy mu się uda? Czy spełni się marzenie Łukasza?

<

Nela Mała Reporterka po raz pierwszy nie zabierze Was w odległe zakątki świata, bo Boże Narodzenie zawsze spędza w Polsce. Kocha polskie tradycje świąteczne. Zdradzi Wam, jakie bożonarodzeniowe atracje najbardziej lubi i zachęci do samodzielnego przygotowania świątecznych ozdób.

W grudniowym wydaniu są też zabawy z Treflikami, leśne zagadki z Maszą i Niedźwiedziem, test na spostrzegawczość z latającą drużyną Super Wings, jak również puzzle, których bohaterką jet Wisper i jej przyjaciele.

Przygotowano też świąteczny komiks, którego bohaterką jest Świnka Peppa i jej rodzinka. .

W magazynie jest też kolejna lekcja języka migowego, która przyda się wszystkim dzieciom. Tym razem dzieci nauczą się migać poznacie literkę J i słowo JABŁKO.

Do każdego egzemplarza pisma jest dołączony upominek – odblask – świecący Cielak Cecyl.

pozostałe aktualności