foto

Ruszyły zapisy na 7 Puchar Reksia – największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży, które zostaną rozegrane w dwóch terminach i w dwóch miejscach – 18 lutego na Stoku Dębowiec w Bielsku-Białej i 18 marca na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych i fair play, integrację narciarskiej społeczności j oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych.
To wydarzenie zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Zawody 7 Pucharu Reksia zostaną rozegrane w terminach:

Bielsko-Biała, Stok Dębowiec – 18 lutego 2018 r. Białka Tatrzańska, Hotel i Stok Bania – 18 marca 2018 r.

Młodzi zawodnicy otrzymają numery startowe i w zależności od umiejętności i wieku będą mogli wystartować na jednej z dwóch tras.
Na obu stokach: na Bani i na Dębowcu, w dniu zawodów będą czynne biura zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe nagrody, a także ciepłe napoje i słodycze. W tym roku najstarsi uczestniczy to dzieci z rocznika 2004, dolnej granicy wiekowej nie ma. Najmłodsi uczestnicy mają zwykle trzy lata. Zapisy do startu są możliwe przez stronę – www.pucharreksia.pl

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia, dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz pan Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...