foto

Grudzień to wyjątkowy czas w kalendarzu. Jest zimno, sklepy są wypełnione świątecznymi ozdobami i melodiami, a myśli wszystkich nieustannie krążą wokół Świąt Bożego Narodzenia. Z radością lub z niepokojem odliczamy kolejne dni do Gwiazdki, zastanawiając się, jak ją przeżyć najlepiej.
A jak Państwa rodziny przygotowują się do Świąt? W tym roku można wspólnie z dziećmi to zrobić w warszawskim Teatrze Lalek GULIWER!

Dwunastoosobowy zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer zaprasza na przedstawienie skrzące się śmiechem, muzyką i tańcem, podczas którego dzieci poznają święta z zupełnie innej strony!
Osnową świątecznego spektaklu pt. „Gwiazdka” są trzy przeplatające się ze sobą historie. Każda z nich zwraca uwagę na inny aspekt tego niezwykłego czasu. Przedstawienie zabiera widzów w podróż po tym szczególnych chwilach, które dla niektórych są okresem radosnego oczekiwania, a dla innych chwilą wyciszenia i oderwania od codzienności.

Przezabawna drużyna Mikołaja bawi się – pakując prezenty, samotna kobieta spędza czas w pustym mieszkaniu, a pastuszkowie zmierzają do stajenki, by przywitać Dzieciątko.
Wszystkim przewodzi tytułowa Gwiazdka. Dokąd nas zaprowadzi i w jakie okna zajrzymy po drodze? Przekonają się Państwo sami!

Słowo od reżysera Roberta Jarosza:
„W pracy nad spektaklem „Gwiazdka” stale towarzyszy mi pytanie, czy jest coś, co łączy istotę Świąt Bożego Narodzenia z rodzinnym spotkaniem przy wigilijnej wieczerzy? Najogólniej rzecz ujmując, dochodzę do wniosku, że tym łącznikiem jest Człowiek, a w szczególności chwila jego narodzin. Być może dlatego, że – używając świątecznego żargonu – nie jestem w stanie wyobrazić sobie cenniejszego prezentu ponad Życie.”

Premiera familijnego spektaklu „Gwiazdka”, adresowanego do dzieci w wieku 5+, odbyła się w sobotę,
2 grudnia.
Przedstawienie można oglądać do końca grudnia.
Szczegółowy harmonogram – dni i godziny spektakli – znajdą Państwo w załączniku na górze strony.

pozostałe aktualności