foto

„Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz” to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Wydawnictwo ZYSK i Ska, dzięki któremu ukazała się ta książka słusznie uważa, że nie ma lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka, niż spotkanie w cztery oczy.

W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek.

To nie puste słowa – książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna i zatłoczonej Moskwy.
Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie, ruszyć do powstania listopadowego, a nawet dopilnować wydania „Pana Tadeusza”.

Wszystkie wydarzenia z udziałem Adama Mickiewicza opisane w książce „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz” są autentyczne i mają potwierdzenie w historycznych materiałach. Aby jak najstaranniej opowiedzieć o losach poety, autor – Jakub Skworz wybrał się do Wilna, gdzie w towarzystwie Alicji Dzisevic z Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie poznawał miejsca związane z wieszczem.

Książka jest adresowana do młodzieży w wieku 10-13 lat. Pokazuje Mickiewicza jako rezolutnego chłopaka, który miał swoje problemy i chwile zwątpienia. Mimo to nie bał się postawić na pisanie – swoją największą pasję – dzięki czemu zawojował świat.

Książka jest bogato ilustrowana przez Jagę Słowińską, autorkę ilustracji m.in. do „Bajki o rozczarowanym rumaku Romualdzie”, „Bombce z Gwiazdką”.

Autorem powieści „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz” jest Jakub Skworz, twórca serii wywiadów pt. „Męskie rozmowy nastolatka”, w której m.in. Marek Kondrat, Wojciech Kuczok, Jacek Santorski, Grzegorz Turnau, Krzysztof Zanussi odpowiadali na pytania nastolatka o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach.

Napisał też 8 książek dla dzieci – serie „Księżniczka Adela” i „Wampirek Alfred” i „Prawie bajki” – pierwsze książki dla dzieci o prawie w codziennym życiu.
Przez 4 lata był redaktorem miesięczników Men’s Health i Women’s Health, zanim postanowił całkowicie poświęcić się pisaniu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...