foto

Jeśli Państwa dzieci lubią słuchać bajek, chciałyby wiedzieć, jak spełniło się największe marzenie krowy Miłej albo jak dwa małe jeżyki okazały się najodważniejszymi zwierzętami w lesie? A może wolą opowieści o królewnach, smokach i czarodziejach? Wszystkim bajkolubom polecamy dwupłytowy album CD „Tam, gdzie mieszkają bajki”.

Dream Music & Dream Art Productions i TVP ABC zapraszają do baśniowej krainy po drugiej stronie tęczy, gdzie wszystko może się zdarzyć! Gdzie każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami i skrzy tajemniczą magią.
Bo, jak mówi ciocia krecika Felka: „Chciałabym wiedzieć, co to znaczy KOLOROWY. Dziwne słowo, ale ma w sobie jakąś czarodziejską moc...”

W albumie „Tam, gdzie mieszkają bajki” znajdują się piękne słuchowiska muzyczne, które zabiorą dzieci w podróż do miejsc, gdzie wyobraźnia nie ma granic.
Za wzór posłużyły twórcom płyt niezapomniane słuchowiska z lat 70-tych i 80-tych, wydawane na winylowych płytach.

Dzięki głosom wspaniałych i lubianych artystów wyczarowano magiczne światy, kolorowe jak tęcza.
BR>W projekcie wzięli udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu, z wielu ról dubbingowych, a zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci: „Jedyneczka", „Bajeczki Jedyneczki", „Domisie", „Margolcia i Miś " – m.in. Beata Wyrąbkiewicz, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Gęsikowski, Rafał Królikowski, Rafał Szałajko oraz Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, znana ze swego zaraźliwego śmiechu i niepoprawnego optymizmu.
Specjalnym udziałem w nagraniach zaszczycił twórców Emilian Kamiński – znany aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica.
Za pomysł projektu, reżyserię i produkcję odpowiada Tomasz Gęsikowski.
Muzykę napisał Krzysztof Marzec, którego wielu rodziców pamięta zapewne jako Pana Tik-Taka.
Ilustracjami bajek zajęła się Urszula Bartos-Gęsikowska – absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. To ona „ożywiła” krecika Felka, Krowę Miłą i innych bohaterów.
Album dzieli się na dwie płyty. Pierwsza zawiera „Baśnie z pałacu", druga – „Opowieści z pola i lasu”. Bajki są tak różnorodne, że na pewno każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie.
Całość dopełniają piękne piosenki. Każda płyta to godzina słuchania. W bajkach prezentowanych na płytach – jak to w bajkach – zawsze zwyciężają: dobro, pracowitość, odwaga i przyjaźń!

„Za górami, za lasami, na skraju wsi stała chata. Mieszkał w niej staruszek ojciec i jego trzej synowie. A obok chaty rosła stuletnia lipa – wielka, szumiąca zielonymi gałązkami i pachnąca miodem...”

Jeśli chcą Państwo, by Wasze dzieci posłuchały ciągu dalszego i przeżyły wiele wspaniałych przygód – zapraszamy do wspólnej podróży z albumem „Tam, gdzie mieszkają bajki”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...