foto

Jak w atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę o wielkim świecie i jego ogromnym zróżnicowaniu? Najlepiej poprzez zabawę i wciągające historyjki z udziałem ulubionych postaci. Takie właśnie zadanie mają sympatyczne samoloty Super Wings w książce „Atlas. Kto lata dookoła świata?”.

W towarzystwie bohaterów znanych z serialu „Super Wings” dzieci, które poznają wiele niezwykłych zakątków naszej planety. „Atlas. Kto lata dookoła świata?” zawiera piękne ilustracje, najważniejsze informacje o krajach i zamieszkujących je narodach, a także geograficzne i kulturowe ciekawostki. Uzupełnieniem jest słowniczek, w którym mali czytelnicy znajdą najczęściej używane zwroty w innych językach. Dodatkową atrakcją są rozkładane mapy oraz naklejki – dzięki nim „podróżowanie” i odkrywanie świata stanie się jeszcze ciekawsze.

Lektura tej książki to znakomity sposób, by zainteresować dzieci podróżowaniem i odkrywaniem świata, a także pokazać im różnorodność naszej planety.

„Atlas” rekomenduje Piotr Gaszyński – z wykształcenia mgr ochrony środowiska, z zawodu pilot wycieczek zagranicznych, a z zamiłowania – podróżnik i przyrodnik.
„Bogactwo przekazanych informacji pomaga zrozumieć maluchom, jak bardzo niejednolity jest świat i że wszędzie mieszkają dzieci takie jak one, mimo że różnią się kolorem skóry, mówią innym językiem lub wyrastają w odmiennej kulturze. Super Wings podczas misji odwiedzają dzieci wielu narodowości, bawią się z nimi i niosą pomoc, jednocześnie ucząc najmłodszych czytelników tolerancji. „Atlas. Kto lata dookoła świata?” nie tylko zapewnia pozytywne wrażenia estetyczne i poszerza wiedzę, ale też pomaga otworzyć oczy na rozmaitość świata i zachwycić się jego pięknem”.

Razem z Atlasem ukazały się jeszcze dwie książeczki z serii Super Wings.

„Super Wings. Transformacje”
Wspaniała zabawa dla małych wielbicieli samolotów Super Wings. Za pomocą naklejek dzieci będą mogły dowolnie zmieniać i na nowo kreować wizerunki swoich ulubionych bohaterów. Naklejki są wielokrotnego użytku, co sprawia, że maluchy mogą powracać do ulubionych zadań, a na najbardziej wytrwałych czeka naklejkowa gra. Zabawa w transformacje to doskonałe ćwiczenie rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość.

„Super Wings. Kolorowanka i naklejki”
Czas na fascynującą przygodę w towarzystwie Super Wings. W książce mali fani wesołych samolotów znajdą fantastyczne naklejki ze swoimi ulubionymi bohaterami oraz mnóstwo rysunków do pokolorowania. Dodatkowych wyzwaniem będą zadania zamieszczone w książce. Kolorowanie i rozwiązywanie to świetna zabawa, która rozwija zdolności spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...