foto

Zagadka goni zagadkę, czas biegnie nieubłaganie, a tropiciele są coraz bardziej przerażeni…
W księgarniach właśnie pojawiła się kolejna książka wydawnictwa SKRZAT o przygodach młodych detektywów pt. „Tajemnica krakowskich pocztówek”. To znakomite połączenie literatury i gry miejskiej! Tym razem w… Krakowie!

„Tajemnica krakowskich pocztówek” autorstwa Beaty Sarnowskiej to istna gratka dla tych, którzy uwielbiają poszukiwania i nie boją się bać. To kontynuacja przygód dziecięcej grupki przyjaciół – detektywów-amatorów: Kamy, Zuzy, Wojtka oraz Krzyśka.

To lekka, zabawna, dynamiczna powieść, w której ważną rolę odgrywają krakowskie zabytki, legendy oraz historia.

Czwórka przyjaciół udaje się do miasta królów, jednak od początku wszystko toczy się, jak nie powinno. Dziadek Janek – miał być ich przewodnikiem – trafia do szpitala.
W tajemniczych okolicznościach ginie niezwykle cenna kolekcja pocztówek, która miała być prezentem dla przyjaciela dziadka. Właścicielka kamienicy ukrywa w kuchni policjanta, listonoszka podrzuca do skrzynki na listy pocztówkę z dziwną wiadomością.
Przyjaciele postanawiają stawić czoła zagadce oraz samodzielnie złapać złodzieja cennej kolekcji. Zaczyna się wyścig z czasem…

Dzięki połączeniu fotografii współczesnego Krakowa i nieprzeciętnych ilustracji autorstwa znanego i cenionego rysownika, Artura Nowickiego, książka staje się ekscytującym przewodnikiem po starym mieście, w którym tajemnica kryje się na każdym kroku.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...