foto

„Była sobie raz jabłoń, która kochała małego chłopca”.
Tak zaczyna się „Drzewo darów” – historia, napisana i zilustrowana przez wszechstronnie utalentowanego Shela Silversteina, która właśnie trafiła do rąk polskich czytelników dzięki wydawnictwu KINDERKULKA.

Każdego dnia chłopiec przychodził do jabłoni, jadł jej owoce, huśtał się na jej gałęziach albo wspinał po jej pniu… I jabłoń była szczęśliwa. Ale w miarę jak chłopiec rósł, chciał od jabłoni coraz więcej, a ona nie przestawała dawać mu tego, czego potrzebował.

„Drzewo darów” to tkliwa, zabarwiona smutkiem, ale i oferująca ukojenie opowieść. Shel Silverstein stworzył poruszającą przypowieść dla czytelników w każdym wieku – wzruszającą interpretację daru miłości i tego, w jaki sposób druga osoba jest w stanie ten dar odwzajemnić.

Autor – Shel Silverstein to amerykański poeta, scenarzysta, kompozytor, a przede wszystkim autor i ilustrator książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, w tym polski. Dotychczas na całym świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jego książek, w tym ponad 10 milionów egzemplarzy „Drzewa darów”.

„Niezwykła książka o braniu i dawaniu, o bezwarunkowej miłości (drzewa do człowieka) i roszczeniowej postawie (człowieka wobec natury), ale też o pokorze, która pojawia się wraz z wiekiem. Oszczędna w słowach i obrazie, ale jakże wymowna…”
Ewa Świerżewska, redaktorka prowadząca portali Qlturka.pl i eGaga.pl

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...