foto

Już w najbliższy weekend, 18 i 19 listopada, w Warszawie odbędzie się XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA” 2017 organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury, Filię Radość.

Przegląd „Nutka Poliglotka” jest organizowany po raz 14.
Ma za zadanie promować europejską kulturę a w szczególności jej narodowe języki.
Większość wykonawców śpiewa w jęz. angielskim, ale w tej edycji usłyszymy także rosyjski, włoski, hiszpański, portugalski, czeski, francuski i niemiecki. Za wykonanie piosenki w języku niemieckim jest przewidziana nagroda specjalna ufundowana przez Partnera Przeglądu – Starostwo Powiatowe Emsland, gmina Lathen w Dolnej Saksonii (Niemcy), które reprezentuje Pełnomocnik ds. Współpracy Polsko-Niemieckiej Powiatu Emslad p. Zbigniew Leszczyński. Nagrodą jest 3-dniowy pobyt w Emsland, w trakcie dowolnie wybranej imprezy kulturalnej. Najsłynniejsza dotąd zdobywczynią Grand Prix Przeglądu jest Wiktoria Tracz – laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych, obecnie uczennica słynnej londyńskiej BRIT School for Performing Arts and Technology, którą ukończyły także Adele i Amy Winehouse. Uczestnicy są podzieleni na następujące kategorie wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-20 lat, 21 i więcej oraz zespoły.
Oddzielnie są oceniani wykonawcy śpiewający po angielsku i w innych językach.

Co roku zwiększa się liczba uczestników Nutki Poliglotki. 13 lat temu na pierwszy Przegląd zgłosiło się…7 uczestników.
W ubiegłym roku w pierwszym etapie wystąpiło 126 młodych piosenkarzy, a w tym – już 176. Do II etapu jury zakwalifikowało 133 wykonawców.

Wszystkich, którzy lubią rozśpiewane dzieci zapraszamy do Hotelu Boss w Warszawie, gdzie w sobotę, 18.11, od godz. 10.oo będą trwały przesłuchania. Na godz. 17.oo zaplanowano warsztaty wokalno-muzyczne dla uczestników Przeglądu i wawerskiej młodzieży.
W niedzielę, 19.11, również od godz. 10.oo ciąg dalszy przesłuchań.

Koncert laureatów Nutki Poliglotki 2017 jest zaplanowany na godz. 17.3o.
Wcześniej, w czasie obrad jury, w oczekiwaniu na wyniki, można obejrzeć występ formacji „Jacek Dweódzki & Kontraband”. Początek koncertu o godz. 16.oo.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...