foto

Już po raz drugi Nela Mała Reporterka zaprasza swoich czytelników w magiczną podróż po najmroźniejszych zakątkach świata. „Nela i polarne zwierzęta” – dziewiąta książka młodej podróżniczki już jest dostępna w księgarniach. Ukazała się nakładem wydawnictwa BURDA KSIĄŻKI/NG.

Razem z Nelą w jej poprzedniej zimowej książce „Nela na kole podbiegunowym” spotkaliśmy renifery w Finlandii, szukaliśmy arktycznych piżmowołów w dzikiej tundrze oraz dotarliśmy do wioski Świętego Mikołaja w tajemniczej Laponii!

Tym razem bliżej przyjrzymy się zwierzętom mieszkających na północnej półkuli naszej planety.

Pierwsze miejsce w jakie zabiera nas Nela w książce „Nela i polarne zwierzęta to Grenlandia, gdzie wśród lądolodu szukamy niedźwiedzi polarnych, które choć przyjaźnie wyglądają są bardzo niebezpiecznymi zwierzętami. Dowiadujemy się czym są niedźwiedzie pizzly oraz że szczęśliwe misie wydają dźwięki jak motorynka.
Autorka opowiada również jak znaleźć lisa polarnego w arktycznych lasach oraz foki u wybrzeży Szkocji.
Na tym nie skończy się Wasza mroźna przygoda!

Najbardziej interesujące zwierzęta zawsze ukrywają się w morskich głębinach.
W Szkocji Nela pływa z długoszparami (rekinami olbrzymimi), które pomimo wielkich rozmiarów żywią się mikroskopijnym planktonem. Dwunastometrowy rekin z ogromną otwartą paszczą przepływa tuż obok niej. Nela zabierze Was też na nurkowanie na zimnolubnej rafie, która wygląda zupełnie inaczej niż ta, z ciepłych mórz. Nela nazywa ją „śnieżną rafą”.
Każde z prezentowanych w książce zwierząt możemy poznać dzięki szczegółowym opisom i specjalnym symbolom, które młoda podróżniczka zamieściła w swojej książce.
Multimedialna publikacja zawiera również tajne kody kreskowe, które można zeskanować i oglądać filmy, by poczuć się jak ryba w wodzie!

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Zdobyła nagrodę Bestselleru Empiku – za rok 2015 (za książkę „Nela i tajemnice świata”; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”).
Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie.
Książki Neli Małej Reporterki to kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji. Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się osiem książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i Skarby Karaibów” oraz „Nela i Tajemnice oceanów”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...