foto

25 listopada dziesiąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach. Jest ona skierowana do młodych widzów, choć sceniczna adaptacja znakomitej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego na pewno trafi w gusty publiczności w każdym wieku.

„Znakomita powieść, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą sympatią dzieci jak i ich rodziców, ukazująca rok z życia Lisy, Lassego, Bossego, Ollego, Anny i Brity – małych mieszkańców miasteczka Bullerbyn, doczekała się już kilkunastu scenicznych realizacji w teatrach całej Polski. Jednak my chcemy zaprezentować ją po raz kolejny, a zarazem jakby po raz pierwszy. Bogaty świat wyobraźni, dziecięcych zabaw, radości, smutków jak i rodzinnych obowiązków, jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Bo my, dorośli (tak, my „nudni” dorośli) pamiętamy jeszcze czasy, gdy kijek mógł być motorem, wiadro – armatą, kołdra – bazą, a błoto – złotem. Dziś ten świat coraz bardziej staje się zapomniany i wypierany przez wszechogarniającą „DO-SŁO-WNOŚĆ!!!”. A ona zabija w nas wrażliwość a w dzieciach kreatywność.
Nasze dzieci z Bullerbyn to hołd składany wyobraźni. Hołd dla dziecięcej, nieskrępowanej wiary w siłę miłości, przyjaźni i uśmiechu. A nieograniczający świat teatru lalek, teatru formy i teatru plastycznego pomoże zabrać Państwa tam, gdzie każdy był nawet całkiem niedawno. W rodzinne strony bycia dzieckiem. Zapraszamy”
. – mówi Jerzy Jan Połoński, reżyser przedstawienia.

W spektaklu wystąpią aktorzy współpracujący Teatrem Miejskim w Gliwicach przy poprzednich produkcjach dla dzieci: Iga Bancewicz („W kole”), Rafał Domagała („Ach, jak cudowna jest Panama”), Cezary Jabłoński („Ach, jak cudowna jest Panama” ) oraz Magdalena Zabel i Kornel Sadowski.

Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu, ma w swoim artystycznym portfolio doświadczenia aktorskie, kabaretowe i reżyserskie. Współpracował m.in. z Formacją Chatelet, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Groteska w Krakowie, od kilu lat jest związany z Teatrem Maska w Rzeszowie.

Spektakl będzie prezentowany od 25 listopada do 6 grudnia na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat w Gliwicach.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...