foto

Pod koniec października ZIELONA SOWA wydała dwie książki obrazkowe, popularnie zwane picturebookami. Już same ich tytuły wywołują uśmiech – „Koala, który się trzymał” i „Mysz, która chciała być lwem”.

Picturebooki to książki, w których główną rolę odgrywają ilustracje. Takie publikacje wspaniale wspierają rozwój dziecka i to na wielu płaszczyznach.
Ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość i pobudzają wyobraźnię a także kreatywne myślenie. Mają ponadto wyjątkową moc wspierania rozwoju mowy – piękne, całostronicowe ilustracje są doskonałą okazją do rozmów i dyskusji z dzieckiem na różne, czasem bardzo poważne tematy.

„Koala, który się trzymał”
Koala najbardziej na świecie lubi spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się trzymać. Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma!

„Mysz, która chciała być lwem”
Bycie małym nie jest łatwe… Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się dużym problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia, dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje.
Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...