foto

Od 13 listopada 2017 najmłodsi mogli czytać najnowszy – 33 numer edukacyjnego miesięcznika TVP ABC.

W naszym barwnym magazynie jest wiele interesujących zabaw dla dzieci i kolorowanek.

Na pewno dzieci z zaciekawieniem wysłuchają opowiadania czytanego przez rodziców lub starsze rodzeństwo. A może niektóre dzieci spróbują już samodzielnej lektury?
Tym razem to historyjka zatytułowana „Zabawki prosto z serca”, której głównym bohaterem jest Dzik Duduś. Urządza on przed świętami wielką aukcję zabawek, które gromadził przez całe dzieciństwo. Teraz doszedł do wniosku, że już jest duży, ma za dużo różnych rzeczy i czas się z nimi rozstać. Niech cieszą innych. Poza tym Duduś marzy o Dzikboksie, a na to są mu potrzebne fundusze. Zgromadzi je dzięki aukcji. Przed domem dzika zebrali się wszyscy mieszkańcy Literkowa.

<
Tym razem Nela Mała Reporterka opowiada dzieciom o malowniczej Islandii i gejzerach, czyli gorących źródłach, których jest tam bardzo dużo.

We listopadowym wydaniu jest też oryginalne sudoku, którego bohaterami postacie z animowanego serialu „Kasia i Mim-mim, a także test na spostrzegawczość i labirynt z udziałem sympatycznej Wissper. Polecamy też zabawy z żuberkiem Pompikiem i jego siostrą – Polinką oraz odnajdywanie różnic między obrazkami ze słoniem Beniaminem, którego przygody znów można śledzić w TVP ABC.
Przygotowano też ćwiczenia ze strażakiem Samem i bohaterem bajki „Tree Fu Tom” A także komiks, którego bohaterką jest Świnka Peppa i jej rodzinka.


W magazynie jest również kolejna lekcja języka migowego, która przyda się wszystkim dzieciom.

Do każdego egzemplarza pisma są dołączone dwa upominki

pozostałe aktualności