foto

ZIELONA SOWA oddaje do rąk dzieci książkę-poradnik „Franek i siła słów. Jak pisać i mówić, aby być zrozumianym”. Zachęcamy rodziców, by zainteresowali się tą publikacją. Pomoże ona Waszym pociechom zrozumieć moc słów, ułatwi porozumiewanie się z rówieśnikami i nieco starszymi osobami.

„Franek i siła słów. Jak pisać i mówić, aby być zrozumianym” to wyjątkowy poradnik skutecznego komunikowania dla najmłodszych, który nauczy dziecko:

- mówić i pisać, aby by zrozumianym
- przekonać do swoich racji
- argumentować
- dyskutować
- rozwiązywać konflikty

Książka składa się z dwóch części – tekstu literackiego, czyli krótkich opowiadań, których głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Franek i z części „teoretycznej”, w której autorzy – Ewa i Łukasz Świerżewcy – w prosty, zrozumiały sposób wyjaśniają zagadnienia związane z komunikowaniem się i zakłóceniami w komunikowaniu, z którymi dzieci często mają problem.
Na końcu każdego rozdziału znajduje się zadanie do wykonania.
Cały poradnik wypełniają kolorowe, dziecięce ilustracje.„Cześć, mam na imię Franek i jestem bohaterem tej książki. I to nie byle jakim bohaterem, bo tytułowym.

Mnie też wyraz komunikacja do niedawna kojarzył się z autobusami. Ale oznacza on również porozumiewanie się.
Mam nadzieję, że nie tylko to słowo zostanie wam w głowach po przeczytaniu tej książki. Dla mnie chyba najważniejsza jest świadomość, że jeśli zechcę, mogę czarować, bo słowa mają moc!”
fragment książki

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...