foto

Kolejna „Wielka księga przygód Basi”, a w niej opowiadania: „Basia i remont”, „Basia i piłka nożna”. „Basia i wyprawa do lasu”, „Basia i biblioteka”, Basia i wolność”, „Basia i narty” oraz „Basia i zwierzaki” już w księgarniach! Książka ukazała się nakładem wydawnictwa EGMONT.

Tuż przed snem Basia postanawia wgramolić się do łóżka rodziców, żeby byli mniej samotni. Przy okazji będą mogli jej co nieco poopowiadać – wtedy na pewno łatwiej będzie jej zasnąć i we śnie przenieść się znowu w najmilsze miejsca, które kiedyś odwiedziła. Takiej okazji nie przepuści też Janek! Pamiętacie jak zbierał karty piłkarskie? I jak mama grała w piłkę? Albo jak wybrali się wszyscy do lasu i do muzeum, w którym dowiedzieli się, czym jest wolność? Właśnie o tym opowiadają Basi i Jankowi rodzice. Wspominają też wspólnie wizytę w bibliotece i trudne, ale piękne słowo WYOBRAŹNIA, inwazję kolorowych zwierzaków tuż przed Wigilią, no i wyprawę na narty. Tyle się działo… a ile jeszcze przed nimi!

„Wielka księga przygód Basi 4” to okazja, by razem ze swoją pociechą powspominać wspólnie z rodziną Basi jej wspaniałe przygody, a może tuż przed snem posłuchać wspomnień Państwa dzieci? Żeby łatwiej było Wam zasnąć…

Basia jest ulubioną bohaterkę przedszkolaków.
To mała dziewczynką, która mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić. Dziewczynka odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

Dzieci bardzo lubią Basię, bo jest taka jak one: chodzi do przedszkola, nie zawsze jest grzeczna, miewa poranne humory. Ma koleżanki, które lubi bardziej lub mniej, rodzeństwo, z którym czasem się kłóci, i marzenia takie jak góra żelków, własne zwierzątko czy zabawka, którą mają już wszyscy. Również rodzice Basi są bardzo prawdziwi – zapracowani, przemęczeni, nie zawsze trzymający się zasad, które sami ustalili, a jednocześnie niezwykle ciepli, otwarci, zawsze stawiający dobro dzieci na pierwszym miejscu.

W 2018 roku minie 10 lat od momentu powstania jednej z najlepszych współczesnych serii książek dla dzieci.

Seria BASIA już liczy 28 tomów opowiadań, w których są poruszane sprawy i tematy bliskie każdemu dziecku. Oprócz tego powstały zbiory opowiadań Wielka księga i Wielka księga przygód, są też audiobooki, książki do kolorowania, książeczki kartonowe dla najmłodszych a nawet gra planszowa.
Wyjątkowość serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

BASIA od początku zbierała dobre recenzje specjalistów i wielu rodziców. A jaka jest Państwa opinia o tej serii?

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...