foto

„Sówka Mądra Główka poleca” to seria 12 gier przeznaczonych dla najmłodszych, przygotowana przez ALEXANDRA z myślą o stymulowaniu rozwoju maluszków. Te zabawki są niezastąpioną pomocą dla rodziców, którzy zachęcają dzieci do przeżywania przygód i wspólnego poznawania świata.

Poziom trudności poszczególnych gier został dostosowany do różnych etapów rozwoju dzieci. Dlatego w serii znajdą Państwo zabawki odpowiednie już dla niemowlaków jak i dla kilkuletnich dzieci.

Seria „Sówka Mądra Główka” wyróżnia się wyjątkową jakością wykonania. Opakowanie i elementy zabawek zrobiono z grubej tektury, co gwarantuje trwałość, a satynowa powierzchnia dostarcza przyjemnych doznań sensorycznych. Wygodne opakowanie, z poręczną sznurkową rączką z naturalnego włókna, pozwala na zabieranie gry ze sobą dosłownie wszędzie. Ambasadorką serii jest dr Aleksandra Piotrowska, jedna z najbardziej docenianych ekspertek w dziedzinie psychologii rozwojowej dzieci. Jest pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, a także popularyzatorką wiedzy psychologicznej współpracująca m.in. z Polskim Radiem (Jedynką i Trójką) oraz telewizyjnymi. Jest autorytetem wśród pedagogów i rodziców.

Nowością na rynku zabawek są TABLICZKI KONTRASTOWE adresowane do niemowląt, dzieci w wieku pow. 3 miesięcy. To zbiór barwnych ilustracji. Demonstrując dziecku obrazki oparte o proste kształty i zdecydowane kontrasty rodzice wspomagają rozwój percepcji dziecka, związanej w tym wieku z określaniem granic obiektu i postrzeganiem kontrastowych barw. Zabawa doskonale pogłębia kontakt dziecka z rodzicami.

Dla dzieci, które skończyły roczek godne polecenia są TABLICZKI KOLOROWE – osiem dwustronnych foliowanych kartoników z grubej i sztywnej tektury. Na każdym z 16 obrazków przedstawiono zwierzątko w uproszczonej, syntetycznej stylistyce ale z użyciem optymalnych kształtów i różnic kolorystycznych. Tak dobrana forma ilustracji znakomicie nadaje się do zabawy, w której dziecko powyżej pierwszego roku życia może rozwijać swą spostrzegawczość i wzrokową percepcję.

Z kolei PUZZLE SUPERBUŹKI to dwuelementowe puzzle składające się z tabliczki i wyciętego kółka z twarzą postaci. Prosty mechanizm umieszczania kółeczka w obrazku sprawia, że zabawka jest idealna już dla najmłodszych. Elementy można układać według wzoru, ćwicząc spostrzegawczość i kojarzenie lub według własnej fantazji, tworząc zabawne układy i rozwijając twórczość. Rekomendowany wiek to 12 miesięcy+.

Zabawka TABLICZKI MAŁE i DUŻE ZWIERZĄTKA nawiązuje swoimi ilustracjami do podstawowej relacji społecznej znanej maluszkowi jaką jest bliskość dziecka z mamą. Zabawa polega na dopasowaniu elementów z małym zwierzątkiem do tablicy zawierającej ilustrację jego mamy. Łączenie poszczególnych elementów wymaga już podstawowej analizy kształtów i kierunku ułożenia wyjmowanego elementu. Tę zabawkę polecamy rodzicom dzieci w wieku 18 miesięcy i więcej.

Puzzle WZORY, KOLORY to proste puzzle, które pozwalają najmłodszym poznawać kolory, wzory oraz faktur. Zadanie polega na przyporządkowaniu odpowiedniego koloru i wzoru do obrazka ze zwierzątkiem, rośliną lub rzeczą, która zawiera w swoim wyglądzie daną barwę lub wzór. Zadanie to pozwala najmłodszym ćwiczyć zdolność logicznego myślenia i wiązania ze sobą faktów. Sposób łączenia puzzli jest dostosowany do manualnych zdolności dzieci w wieku 1,5 roku oraz starszych, których naturalnym odruchem jest zsuwanie ze sobą elementów.

Najprostsze Puzzle DWUDZIELNE są dostosowane do wieku i motorycznych zdolności dwulatków. Sympatyczne postacie zwierzątek zachęcają maluszki do zabawy. Elementy są łączone na zasadzie falki, co jest bardzo istotne dla dwulatka, który nie potrafi jeszcze „wciskać” elementów i jego naturalnym ruchem jest ich zsuwanie.

UKŁADANKA w ZAGRODZIE przedstawia gospodarstwo, które niekoniecznie trzeba ułożyć według wzoru. Elementy są tak wycięte, że pozwalają malcowi na kreatywność, dzięki której może tworzyć własną kompozycję przestrzeni. Zabawka jest adresowana do dzieci w wieku 4+.

KARTY – ZGADYWANKI to zabawka składająca się się z 32 obrazkowych zagadek skierowanych do dwulatków i starszych dzieci. Wspólne wykonywanie zadań przez maluszka i opiekuna pozwala na poznawanie świata. Są poruszane zagadnienia z zakresu emocji, przyrody, zachowań zwierząt, elementów codziennego życia. Wiele zadań opiera się na spostrzegawczości. Część z nich także uczy przestrzennej percepcji.

Z kolei adresowane do trzylatków i starszych przedszkolaków TABLICZKI CYFERKI składają się foliowanych tabliczek wykonanych z grubej i sztywnej tektury. Tabliczki przedstawiają cyfry oraz obrazki ilustrujące wartość prezentowanej cyfry. Dzięki zaznaczonym śladom maluszek już może wykonywać pierwsze próby odwzorowania cyfr. Z drugiej strony znajduje się białe pole, w którym malec ma szansę ćwiczyć samodzielne wpisywanie.

TABLICZKI LITERKI również przeznaczone dla przedszkolaków działają na podobnej zasadzie jak cyferki. Zabawka składa się z 32 foliowanych tabliczek. Na każdej z nich znajduje się obrazek oraz literka zaczynająca jego nazwę. Na odwrocie tabliczek znajdują się przykłady ćwiczeń grafomotorycznych. Dzięki suchościeralnemu mazakowi, można wielokrotnie powtarzać ćwiczenia. Zabawka jest doskonałym pretekstem do poznania alfabetu i nauki pisania.

pozostałe aktualności