foto

Polecamy Państwu wydawniczą nowość PRÓSZYŚKIEGO i Ska –„Chłopiec i pies”. To napisana z prawdziwie czeskim humorem znakomita książka dla dzieci i… miłośników psów.

Autorka – Ivona Březinová – opowiada historię dwóch uczniów – Julka z trzeciej B i… idącego do pierwszej klasy jego psa Cezara.
To trudna psia szkoła, bowiem Cezar przygotowuje się do opieki nad swoim małym panem. Julek – jak się bowiem okazuje – nie chodzi do szkoły, lecz jeździ. Jeździ na inwalidzkim wózku. W książce nie znajdziemy jednak łzawych sentymentalnych scen o niepełnosprawnym chłopcu, ale opowieść o jego barwnym codziennym życiu w grupie przyjaciół – pełnym przygód, tajemnic, a nawet współzawodnictwa jak równy z równym.
Życie Julka jest bowiem bardzo podobne do życia innych chłopców, choć chwilami oczywiście trudniejsze. Bardzo sympatyczna jest również rodzina chłopca. I oczywiście Cezar. A jego psia opowieść o szkole i kolegach, którzy przygotowują się do różnych zadań (od psa policyjnego do opieki nad niewidomą dziewczynką) – zaskakuje, śmieszy i rozczula.

„Chłopiec i pies” to znakomita książka dla całej rodziny, a dla każdego przyszłego ucznia – lektura wręcz obowiązkowa.

pozostałe aktualności