foto

Nakładem ART EGMONT ukazała się, specjalnie dla najmłodszych fanów motoryzacji, książka „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Szymanowicza. To zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia motoryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy.
Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo… przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy.

Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. A może nie byłoby go wcale? Kto wie?!

„Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” to edukacyjna książka, która w przystępny i dowcipny sposób prowadzi młodego czytelnika przez historię motoryzacji i zasady działania samochodów.

Stroną literacką zajął się MICHAŁ LEŚNIEWSKI, redaktor miesięcznika „Classicauto”, w którym pisze o niezwykłych zabytkowych samochodach.
W książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych „odjazdowych historii samochodowych”. Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, automobilowej modzie, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach.

Poszczególne opowiadania bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach MACIEJ SZYMANOWICZ.

To wszystko sprawia, że książka „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece.

pozostałe aktualności