foto

Wydawnictwo EGMONT także szykuje się do premierowej emisji w TVP ABC animowanego serialu „Żubr Pompik”. By przedłużyć dzieciom przyjemność, jaką będzie oglądanie bajki, już przygotowało grę planszową pod takim samym tytułem.

Pompik to mały, ciekawski żuberek, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej. Pompik ma nietypowe zainteresowania. Zamiast tradycyjnego przepychania rogami woli chodzić po puszczy, rozwiązywać różne tajemnice lasu i poznawać nowych przyjaciół.
Właśnie zbliżają się urodziny Polinki – siostry Pompika. Z tej okazji żuberek postanowił nazbierać dla niej piękny bukiet kwiatów. Ale czy zdąży przed zachodem słońca? Na szczęście Pompik ma wielu leśnych przyjaciół, którzy chętnie mu pomogą… Tylko najpierw trzeba ich odszukać.

ZASADY GRY „Żubr Pompik”
Gracze poruszają Pompikiem po planszy za pomocą specjalnych kostek i odkrywają żetony ze zwierzątkami. Za każdą odnalezioną parę takich samych zwierzątek otrzymują żeton – kwiatek. Muszą się przy tym wystrzegać burzy, która może pokrzyżować im plany.
Za każdym razem, gdy Pompik wróci na pole startowe, jest przesuwany znacznik czasu. Gdy nastanie noc, gra natychmiast się kończy. Dzieci same mogą decydować o długości rozgrywki, wybierając dłuższe lub krótsze ścieżki w puszczy. Wygrywa osoba, która na koniec gry ma najwięcej żetonów kwiatków.
WARIANTY GRY
Gra zawiera 2 warianty zasad – prostsze, dla młodszych, nawet 4-letnich dzieci i zaawansowane – dla starszych.
Grę wykonano z grubego kartonu i z drewna. Na szczególną uwagę zasługują specjalne dedykowane kostki z wygrawerowanym wizerunkiem tytułowego bohatera.

Ta sympatyczna gra nie tylko jest wspaniałą rodzinną zabawą, ale także ćwiczy dziecięcą pamięć, logiczne myślenie i refleks, a przy okazji ułatwia najmłodszym poznanie zwierząt mieszkających w Puszczy Białowieskiej.

pozostałe aktualności