foto

„Gwiazdka z nieba” to przepiękna i mądra, metaforyczna opowiastka Przemysława Wechterowicza z magicznymi ilustracjami Marcina Minora o nadziei, współpracy, przyjaźni, pomocy i … domu.

To świetna lektura dla całej rodziny, doprowadza do wzruszeń, zachęca do refleksji i wielogodzinnych rozmów w gronie najbliższych.

„Spójrzcie – wyszeptała Orzesznica i wszyscy podążyli wzrokiem za jej łapką. Na granatowo-czarnej tafli jeziora coś nagle zaskrzyło i oto zobaczyli odbitą jak w zwierciadle gwiazdę, która wywołując delikatne poruszenie lustra wody, rozpłomieniła się niczym drogocenny kamień. Z każdą chwilą pojawiały się kolejne, aż w końcu całe jezioro zalśniło jak w tajemnej i pięknej baśni.”

Czyż ten fragment nie brzmi zachęcająco…?

O twórcach słów kilka….
Autorem opowieści jest PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ – rodowity szczecinianin mieszkający w Warszawie, szczęśliwie żonaty, ojciec dzieciom. Zaczynał od poezji, obecnie jest pochłonięty tworzeniem książek obrazkowych. Debiutował w 2008 roku publikacją „Wielkie marzenia”. „Mrówka wychodzi za mąż”, „W pogoni za życiem” czy „Gwiazdka z nieba” to tylko niektóre opublikowane tytuły. Jego książki były tłumaczone na kilkanaście języków. Za „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

Ilustrator – MARCIN MINOR – pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i ojcem czwórki dzieci. Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Od wczesnych dziecięcych lat jest zafascynowany komiksem. Ilustruje bajki i baśnie, też z dużą przyjemnością bawi się magicznym realizmem, okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarele, tusz, olej, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość, a żywa narracja przywodzi wspomnienie o czasach dzieciństwa. Do tej pory zostało wydanych kilkanaście pozycji literackich zilustrowanych przez artystę.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...