foto

Dzięki nowej edukacyjnej serii książek „Niesamowita Natura”, wydanych przez wydawnictwo SIERRA MADRE, mogą Państwo wspólnie z dziećmi odkrywać fascynujący świat zwierząt.

Seria „Niesamowita natura” składa się z trzech książek. Każda z nich dotyczy interesującego tematu związanego ze światem zwierząt.

• „Sztuka przetrwania” – opisano w niej jak zwierzęta przystosowują się do trudnych warunków • „Mity i stereotypy” – autorka obala najpopularniejsze mity dotyczące zwierząt • „Zdumiewające przyjaźnie” – przedstawiono w niej niecodzienne przyjaźnie wśród zwierząt.

Seria „Niesamowita Natura’ to międzynarodowy bestseller – dotychczas książki zostały przetłumaczone na 12 języków, w tym angielski, francuski i niemiecki, a teraz także na polski..

„Sztuka przetrwania”
Dlaczego pingwinom nie jest zimno, gdy pływają w lodowatej wodzie? Do czego jaguarom służą cętki? Dlaczego zwierzęta żyjące na pustyni mają duże uszy i jasne futro?

Zachęcamy do sięgnięcia po tę lekturę, by wyruszyć w podróż przez głębokie oceany, pełne kolorów dżungle i szczyty majestatycznych gór, aby spotkać liczne zwierzęta i bujną roślinność. Przy okazji dzieci dowiedzą się, w jaki sposób przystosowują się do panujących warunków, aby przetrwać.

W książce znajduje się ponad 50 ciekawostek o zwierzętach z całego świata, urocze ilustracje oraz przystępnie napisane teksty, które nie tylko rozbawią dzieci i dorosłych, ale także przekażą najmłodszym masę cennych informacji.

„Mity i stereotypy”
Czy lis to naprawdę przebiegły złodziej? A niedźwiedź to postrach lasu? Czy struś rzeczywiście jest tchórzem, który chowa głowę w piasek?

Na pewno każdy zna więcej takich porównań. Okazuje się, że nie wszystkie są prawdziwe!
Czarny kot, który zajdzie drogę, nie zapowiada pecha. I kto powiedział, że słonie boją się myszy? Młodzi czytelnicy wyruszą na wycieczkę po świecie natury! Przekonają się, że nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać... Dowiedzą się, co jest rzeczywiście prawdą, a co mitem!

W publikacji znajduje się ponad 80 mitów o zwierzętach z całego świata, piękne ilustracje i mądre teksty.

„Zdumiewające Przyjaźnie”
Jak Państwo sądzą, czy antylopa i pawian to kiepsko dobrana para? Niejeden czytelni zdziwi się! Te zwierzęta doskonale się dogadują, opiekują się sobą nawzajem i chronią wzajemnie przed drapieżnikami. Sprytnie, prawda?

Ale to nie jedyne zwierzęta, które stwierdziły, że warto mieć nietypowego przyjaciela.
Zebra doskonale rozumie się z maleńkim ptakiem, ryba błazenek szczęśliwie żyje w ukwiale, a rekina otacza cała świta rybek-czyścicieli. Nawet rośliny potrafią sobie pomagać.

Kto wybierze się w podróż po świecie przyrody, odkryje, że każdy może się zaprzyjaźnić!
W książce znajdują się ciekawostki o 15 parach zwierząt i roślin, znakomite ilustracje i fantastycznie opowiedziane historie zwierzęcych przyjaźni.

O autorkach słów kilka…

Autorka Seri książek – PAVLA HANACKOVA jest Czeszką. Pochodzi z malowniczej morawskiej wsi otoczonej winnicami. Od dziecka była zapalonym czytelnikiem i od zawsze pragnęła pisać. Jest absolwentką filologii angielskiej i chińskiej na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu.
Często wraca jednak do swojego ojczystego języka, pisząc książki dla dzieci.
Jest zapaloną podróżniczką, która czerpie inspiracje z każdej podróży. To hobby pozwala jej realizować swoją kolejną pasję – jedzenie i wszystko, co jest z nim związane.

Ilustratorka – LINH DAO – urodziła się w Hanoi, w Wietnamie, gdzie spędziła dużą część życia. W Czechach, po przyzwyczajeniu się do tamtejszego umiarkowanego klimatu, zainteresowała się artystycznymi kierunkami. Jest absolwentką studiów ilustratorskich w Brnie i na kierunku animacji w Zlin. Jej projekt na zakończenie studiów zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach.
W 2016 roku Linh wygrała w kategorii Młodzi Twórcy na festiwalu ADC Creative Awards.. Przez jakiś czas próbowała pracy w korporacji, po czym postanowiła spróbować szczęścia jako wolny strzelec. Obecnie pracuje jako ilustratorka i autorka animacji.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...