foto

Dzieci doskonale znają Florkę, sympatyczną ryjówkę, której przygody można codziennie oglądać w TVP ABC, w Wieczorynce, śledząc kolejne odcinki „Pamiętnika Florki”.
Gdy skończy się bajka w telewizji, z przyjemnością sięgnie się po książeczkę z tą samą bohaterką. 25 października do księgarni trafia już piąta część historyjek z życia małej ryjówki, jej rodziny i przyjaciół – „Florka. Zapiski ryjówki”.

Jak każdy przedszkolak Florka jest bardzo ciekawa świata i ma głowę pełną myśli o arcyważnych, trudnych sprawach. Dzisiaj zastanawiała się, skąd wiadomo, że ona to ona…

„Florka. Zapiski ryjówki” to kolejne zapiski sympatycznego stworzonka.
Florka codziennie uczy się nowych rzeczy. Nie zawsze jej wszystko wychodzi. Żałuje na przykład, że nie umie od razu jeździć na rowerze, a rysowane kółka nie chcą być równiutkie i okrągłe. Za to pisać Florka już potrafi świetnie! Zapisuje więc swoje najbardziej interesujące obserwacje.

Ciekawe, czy dzieci zgodzą się z tą małą filozofką, że: razem jest o wiele fajniej niż samemu; świat można ratować „po kawałeczku”; dzielnym trzeba być czasem, ale słowa dotrzymywać zawsze; od wygrywania ważniejsza jest dobra zabawa.
Florka zdradza też, co robi, gdy ma jakiś strasznie wielki problem. Może i wam przyda się jej rada? Nam się czasem przydaje!

Autorką opowiadań o Florce jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, a ilustracji – Jona Jung.

Dotychczas w serii ukazały się: „Florka. Z pamiętnika ryjówki”, „Florka. Listy do babci”, „Florka. Majle do Klemensa” i „Florka. Listy do Józefiny”.

Książeczki z serii Florka wydaje BAJKA.

Pozostale Aktualności